Vikipalu metsad päästeti tulekahjust (0)
Article title
Vikipalu põleng. Foto Päästeamet

15. juulil kell 13.02 teatati häirekeskusele, et Harjumaal Vikipalu külas põleb elektriliini all pinnas ca 150 meetri ulatuses.

Pääste reageeris suurte jõududega ning lisaks kutselistele komandodele Aravetelt, Keh-rast, Koselt, Lasnamäelt ning Piritalt olid sündmusele kaasatud ka lähimad vabatahtlikud päästjad Aegviidust ja Kolgalt.

Esimesena sündmuskohale jõudnud Kehra päästekomando meeskonnavanema Erko Kruusamäe sõnul põles kõrgepingeliini all asuv maastik kokku neljast kohast ning seoses väga tuleohtliku ilmaga tuli kiiresti tegutseda, et tuli ei küündiks lähedalasuva metsani.

“Kustutustöid raskendas kaks ebasoodsat asjaolu: esiteks oli tuul suhteliselt tugev ning kandis põlenguala kiiresti edasi ning teiseks ei olnud läheduses ühtegi hüdranti. Ka looduslikud veekogud asusid põlengualast kaugel. Sellest hoolimata õnnestus tulelevikule piir panna umbes 14 minutiga ning seejärel alustati järelkustutustöödega,” sõnas Kruusamägi.

Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 17 paiku, kuid ohutuse huvides teevad Kolga vabatahtlikud päästjad piirkonnas veel täna õhtul järelkontrolli.

Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada mahakukkunud katkisest kõrgepingeliinist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Looduses valitseb valdavas osas Eesti mandrialast suur tuleoht

Igasugune tuletegemine on äärmiselt riskantne, sest väiksemgi säde võib põhjustada ulatusliku tulekahju, mida päästjad kustutavad tunde, kui mitte päevi. Ole looduses ettevaatlik suitsetades, grillides ja lõket tehes. Tuletegemise koht peab olema korralikult ettevalmistatud ja valvatud: lõkkease piira kivide või mullaga ning tuld valva kustutusvahenditega pidevalt. Vähegi tugevama tuulega peab tuletegemist vältima. Lisaks palume mootorsõidukiga looduses mitte sõita, sest selle kuumadele osadele langev taimetolm süttib hetkega, samuti võib kuivanud taimestiku või turba süüdata summutist lendav säde. Päästjad patrullivad jätkuvalt lõkkeplatsidel, puhkealadel, ujumiskohtades ja mujal, et kontrollida tuleohutusnõuete järgimist.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.