Turismisuvi tõotab tulla mitmekesine (0)
Huvi reisimise ja turismi vastu kasvab. Seda kinnitas ka läinud nädalavahetusel Pirita messikeskuses peetud rahvusvaheline turismimess Tourest 2017, kus tõmbenumbriks oli ka Harjumaa ekspositsioon.

Eesti Näituste messikeskuses tutvustas läinud nädalavahetusel erinevaid turismiobjekte ligi 500 firmat Eestist ja mujalt maailmast ning messi külastas kolme messipäeva jooksul reedest pühapäevani 28 465 inimest. Esitleti erinevaid puhkuse-, kultuuri- ja eksootikareise, spaapakette, kalastus- ja hülgesafareid, toiduteid ja spordiradu.

„Võib liialdamata öelda, et omale sobiva puhkuse või kultuurireisi, loodusmatka või toiduteekonna leidsid kõik huvilised. Pakuti soodsaid reise kõikidesse maailmajagudesse, matkamisvõimalusi veel ja maal erinevate liikumisvahenditega, sukeldumis- ja kalastussafareid. Põnevat oli palju,“ tõdes Harjumaa turismikoordinaator Hülle Saarts pingeliste messipäevade lõppedes.

Harjumaad tutvustav väljapanek, mis seekord mahtus ära 24 ruutmeetrile, paiknes koos teiste maakondadega „Puhka Eestis“ hallis.

„Olin turismimessil esimest korda Harjumaad esindamas 2010. aastal. Võin liialdamata öelda, et huvi Eestimaal, sealhulgas Harjumaal puhkamise vastu aina kasvab, nii eestlaste kui välismaalaste hulgas. Turismist elatuvatele ettevõtetele toovad enim tulu muidugi turistid, kes ka paikkonda ööbima jäävad. Ja ka nende arv on järjekindlalt tõusuteel,“ kinnitas Harjumaa turismikoordinaator.

2016. aastal ööbis Harjumaal kokku 299 907 turisti, neist 183 821 olid siseturistid ja 116 086 välisturistid. Kõige rohkem välisturiste käib nii Eestis ja ka Harjumaal Soomest, kuid Harjumaal on kasvanud stabiilselt ka Lätist, Leedust, Saksamaalt ja Norrast pärit reisihuviliste arv ning taas on tõusu teel turistide arv Venemaalt.

Kes korra Kõrvemaal käinud, see tahab sinna ikka tagasi – nii kinnitas turismimessil Kõrvemaa piirkonda ja Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskust esindanud Marilin Pehka. „Kõik Kõrvemaa turismiettevõtted on omavahel heades suhetes, toetame üksteist. Nii tutvustasin minagi kõike ja kõiki, mida Kõrvemaa pakub,“ rääkis Marilin Pehka. „Kõigi ja kõige“ alla kuulub Anija mõis, Raudoja kõrtsitalu, Nelijärve puhkekeskus, Jäneda mõisakompleks ning loomulikult ka Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskus, paljude ürituste korraldamispaik.

Igal aastal on aga ka midagi uut, mida Kõrvemaal matka- ja spordihuvilistele pakutakse.Marilin Pehka kinnitusel on sel aastal matkaliste jaoks tähistatud 14 kilomeetri pikkune matkarada, kus võib matkata ka lemmikloomaga. Samuti laenutatakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses tõukekelke ja õpetatakse koertele kelguvedu. Selle aasta talvehooaeg soosib uisutamist ja alates sellest nädalavahetusest on võimalik laenutada ka matkauiske ning minna uisutama lumest puhastatud rabajärvele.

Viimsis asuv Rannarahva muuseum tutvustas aga nii Viimsi poolsaarel asuvaid turimisobjekte kui ka turistide suviseid meelispaiku, Prangli- ja Naissaart.

Uusi rallitamisvõimalusi pakkus messil LaitseRallyPark. Edukalt: nii mõnigi soodsa paketi hankinu lubas kohe minna rallisõitu proovima. Palju elevust messil tekitas ka Viikingite küla väljapanek.

„Eks iga mess on natuke isemoodi, õpetab osalejaile midagi – trendid ju muutuvad,“ mõtiskles Harjumaa turismikoordinaator Hülle Saarts. Aina rohkem külastab messi turismikoordinatori hinnangul lastega peresid. Ju siis muutub aina populaarsemaks perepuhkus. Eestlased on teadagi internetirahvas. „Messil oli aga palju vene keelt kõnelevaid inimesi, kes uudistasid erinevaid puhkamis- ja ajaveetmisvõimlalusi.

Turismikorraldajad peavad tutvustama end ka vene keeles, kõneles Hülle Saarts. Läti turismifirma uuris, kus on Harjumaal suvel võimalik lastelaagreid läbi viia, karavaniturismi maaletooja tahtis aga Harjumaa boksist teada, millised võimalused on Harjumaal karavaniturismiks.

„Turismihooaeg tuleb mitmekesine, kõigile võimalusi pakkuv, nii puhkajatele kui turismiga tegelejatele,“ arvas turismikoordinaator Hülle Saarts messil kogetu põhjal.

Oleks vaid korralikku talve ja sooja suve.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.