Tanker investeerib pruulikoja laiendamisse 1,2 miljonit eurot (0)
Article title
Tankeri pruulimiskoda.

Rae vallas tegutsev käsitööõllede pruulija Tanker investeerib uue pruulikoja väljaarendamisse 1,2 miljonit eurot ning kaasab selleks ühisrahastusplatvormi abil investoreid. Seni on Eesti suuruselt neljanda käsitööõllede tootja omanikeringi kuulunud ainult ettevõtte asutajad.

Praegu aastas ca 140 000 liitrit käsitööõlut pruuliv Tanker plaanib kiirelt kasvava nõudluse ja ekspordisoovi tõttu laiendada oma tootmismahte esialgu 600 000 liitrini aastas. Kuigi nõudlust jagub, takistab selle tootmispiiri ületamist tänane maksuseadus, mille kohaselt rakendub väiketootjale suurema koguse korral võrdne maksukohustus Eesti suurtootjatega, kelle aastatoodang on tegelikult võrreldamatu, sest küünib 100 miljoni liitrini.

Tanker on laienemistöödega juba alustanud ning tellinud Saksamaalt Kaspar Schulzi tehasest uue pruulikoja. Lisaks sellele on sõlmimisel kokkulepped ka villimisliini- ja separaatoritootjaga.

Tankeri pruulikoja laienemisse saavad oma panuse anda ka käsitööõlle-huvilised, kel on võimalik toetada laienemist ühisrahastuskiirendis Funderbeam. Tankeri plaanide kohaselt moodustab kaasrahastus 1,2 miljoni euro suurusest investeeringust 42% ning juba enne 26. juunil avatud avalikku pakkumist on erapanustajad toetanud projekti pea 50 000 euroga.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.