Tallinna ringteel jätkuvad teetööd mitmes kohas (0)
Maanteeameti jätkab ka tänavu Tallinna ringtee väljaehitamisega. Ümber ehitatakse Jüri kõrval asuv Põrguvälja liiklussõlm ja Jüri jaotusring, samuti tehakse teetöid Juuliku sõlmes, kus ehitatakse uus teelõik üle Tallinna ringtee.

Liiklejad juba teavad, et märtsi alguses algasid Jüri aleviku kõrval taas liikluskorraldust muutvad ehitustööd Põrguvälja liiklussõlme väljaehitamiseks. Senine pisike ringristmik, mis ei suutnud enam teenindada aina tihenevat liiklus, ehitatakse ümber kahetasandiliseks liiklussõlmeks. Samal ajal ehitatakse ringi ka Tallinna-Tartu maantee viadukti alla jäävat Jüri jaotusringi, kuid seal saavad muudatused olema väiksemad.

Umbes juuni keskpaigani ei saa kasutada Jüri väikselt ringilt Aruküla tee suunas maha- ja pealesõitu. Sel ajal toimub Jüri jaotusringi sisemise osa ning rampide väljakaeve ja konstruktsioonide ehitus katendini. Aprilli keskpaigas suletakse Jüri väikeselt ringilt Põrguvälja teele maja- ja pealesõit. Põrguvälja teelt Aruküla teele saab sõita Parkla tee kaudu, jõudes jaotusringile, saab maha sõita Ringi teele. Liiklussõlme ehitamise tõttu muutuvad ka ühistranspordi marsruudid. Maanteeameti hinnangul on eeldatavasti augusti lõpus uued teed asfaldi all ja liiklus hakkab normaliseeruma. Kõik tööd peavad valmima tänavu.

Kuigi tee-ehitaja peab tagama ka ehituse ajal läbipääsu, hoiatab maanteeamet, et Põrguvälja sõlme läbijad peavad kindlasti arvestama täiendava ajakuluga. Samas loodab amet, et tänavu kulgeb liiklus teetööde ajal sujuvamalt kui mullu, seda on senisest karmimalt nõutud ka tee-ehitajatelt.
„Möödunud aastal tekitasid Keila–Valkse lõigu remonttööd palju ummikuid ja pahameelt. Sel aastal oleme hangetes karmimalt reguleerinud ajutise liikluskorraldusega seotud küsimusi,“ ütles maanteeameti põhja regiooni ehitusvaldkonna juht Lembit-Alo Kippar.

Tööd Lagedi sõlmes

Üks ohtlikumaid kohti Tallinna ringteel on olnud läbi aastate Lagedi liiklussõlm, kus on jutunud ka mitu väga rasket õnnetust. Eelkõige tekivad ohtlikud olukorrad ringteelt ja ringteele pööramisel. Lagedi ristmikule ehitatakse viaduktid üle raudtee ning sellega kaob ka võimalus vasakpöördeks ringteele või sealt maha sõites. Pärast ümberehitust pääseb ringteele või sealt maha tagasipöörete kaudu. Ehitatav teelõik muudetakse neljarajaliseks. Tööd Lagedi sõlmes algavad tänavu (leping loodetakse sõlmida juunis) ja kestavad kuni 16 kuud.

Tänavu ja järgmisel aastal tehakse teetöid ringteel ka Juuliku sõlmes, kus ehitatakse uus teelõik Topi sõlmest üle Tallinna ringtee Saku-Laagri teeni. Ringtee ehitustöödega rajatakse ka Karjavärava viadukt ja Saku sild. Juuliku liiklussõlme ja teelõigu ehitus kestab tänavu maist järgmise aasta septembrini.
Kogu Tallinna ringtee peaks neljarealiseks ehitatama aastaks 2019, ütles Lembit-Alo Kippar.

Uus kate teele

Uue asfaltkatte saab Tallinna-Tartu maantee lõik Mõigust Jürini. Samal lõigul toimusid tööd ka mullu, kus renoveeriti lisaks nelja viadukti. Tänavu jätkatakse katendi remondi ja nelja viadukti renoveerimistöödega, mis viiakse vastavusse tänapäevaste nõuetega kandevõime ja kõrgusgabariidi osas. Märtsi lõpust aprilli alguseni toimusid ettevalmistustööd ning aprillis suunatakse kogu liiklus Tallinnast väljuvale suunale.

Uue katte saab ka Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna maante (km 26,6–36,7), kus teetööd algasid 14. märtsil ja lõppevad 15. augustiks. Seal remonditakse sõidukatet ja ristmikke rekonstrueeritakse ja ehitatatakse bussipeatusi. Maanteeamet hoiatab, et parkimine sellel lõigul on tööde ajal raskendatud.

Maanteeameti põhja regioonis on tänavu plaanis teostada 54 kilomeetrit ehitus- ja rekonstrueerimistöid. 122 kilomeetri ulatuses tuleb pindamistöid ning 77 kilomeetrit taastusremonti. Plaanis on likvideerida kaheksa liiklusohtlikku kohta ja remontida või ehitada kaheksa silda. Müratõkkeseinu ehitatakse ühe kilomeetri ulatuses, seda Tallinna-Tartu mnt 14. kilomeetril. Lisaks saab 33,3 km kruusateid mustkatte.

Laagri alevik saab ümbersõidu

• Laagri ümbersõidu ehitus algas märtsis ja lõpeb plaanide kohaselt detsembri keskel.
• Tööd võetakse ette, et viia liiklus välja Laagri alevikust ja see on osa Juuliku–Tabasalu trassist.
• Tegemist on uue 1,6 km 1+1 maanteega, mille käigus ehitatakse sild üle Pääsküla jõe autodele ja jalakäijatele. Kergliikluse ohutumaks tegemiseks rajatakse kergliiklustee tunnel.
• Töid teostatakse teed sulgemata, kuid liiklus on häiritud objekti alguses ja lõpus, kus piiratakse sõidukiirust.
• Töid teostab AS Teede REV-2, omanikujärelevalvet Sweco EST OÜ.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.