Süütaja käsi hävitas Kernu laululava (0)
Esmaspäeva õhtul tõusid leegid Kaasiku külas. Hoolimata päästjate pingutustest põles ahervaremeks viie aasta eest PRIA toetusrahadega püstitatud laululava.

“Laululava kasutati aastas keskmiselt paari suurema sündmuse tähistamiseks – kevadlaat, jaanipäev ja küladepäev. Samas jooksvalt said harjutamas käia ka mudilaste ringid ja noortekeskus,” meenutas Kaasiku külavanem Einar Alliksaar.

Mis 19. septembri õhtul laululava juures ikkagi juhtus? “Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 22.04,” ütles Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs. “Esimestena jõudsid kohale Keila päästekomando päästjad kell 22.24. Lisaks Keila päästekomando päästjatele osalesid kustutustöödel veel Risti päästekomando päästjad ja Kibuna vabatahtlikud päästjad.” Päästjad kustutasid tulekahju kella 23.48ks.
Miks laululava ikkagi süttis? “Laululava tulekahju sai alguse süütamisest. Süütamist kommenteerib täpsemalt politsei,” ütles Hirs.

“Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus, kahju on täpsustamisel. Politseil on alust arvata, et tegu võis olla tahtliku süütamisega. Kuna tegu on sedavõrd värske sündmusega, on kõik täpsemad asjaolud selgitamisel,” lisas Marie Aava politseist.

„Loodame, et järgmise aasta jaanipäevaks on uus hoone püsti. Hetkel valla esindajad suhtlevad kindlustusandjaga ja siinkohal ei oska veel täpsemaid tähtaegu välja käia. Samuti ei ole veel selge taastamise maksumus,” lausus külavanem Alliksaar.

Kernu laululava ehitati Kaasiku külla aastatel 2010-2011. Ehituse maksumus oli 66 000 eurot, seda rahastas PRIA.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.