Selgus põhjus, miks harjumaalased isegi suvel õue ei lähe (0)
Article title
Kuigi uuring väidab, et harjulane ei taha eriti värskes õhus viibida, näitas peorongkäik midagi muud. Kulges ju viis kilomeetrit läbi linna palava päikese all. FOTO: Allar Viivik

Uuringufirma Norstat viis juunis Harjumaal läbi küsitluse, mille kohaselt veedab vaid kolmveerand maakonna elanikest suvel värskes õhus piisavalt aega.

Uuringu tellinud Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul sooviti küsitluse abil välja selgitada, kas eestlased eelistavad suvel aega veeta ning tööd teha pigem siseruumides või õues värske õhu käes. “Kuna häälestame oma sidevõrgu suveks vastavalt hooajalisele kasutusele ümber, siis annavad klientide eelistused meile teenuse parendamiseks olulist informatsiooni,” rääkis Estrin.

Samas tajuvad Estrini sõnul ka harjumaalased ise probleemi ning leiavad, et võiksid rohkem õue sattuda – 29% vastanutest leidis, et ei veeda värskes õhus piisavalt aega. “Kui Harjumaal veedab 4 või rohkem tundi värske õhu käes vaid 24% inimestest, siis näiteks keskeestlaste puhul on see näitaja 48%,” sõnas Estrin.
“Üldiselt on inimesed värskes õhus veedetud aja positiivsetest mõjudest tegelikult hästi teadlikud,” rääkis Estrin. Näiteks leevendab kõigi uuringus osalenud Harjumaa elanike arvates värskes õhus aja veetmine stressi või teeb tuju paremaks ning parandab füüsilist võimekust.

Uuringu kohaselt on peamised põhjused, miks harjumaalased värske õhu kätte ei lähe halb ilm (81%), laiskus (59%) ja ajapuudus (54%).
Kokku osales üle-eestilises uuringus 507 inimest.

(Tele2)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.