Saue kauaaegne koolijuht loobub ametist (0)
32 aastat Saue gümnaasiumi direktorina töötanud Jaan Palumets lõpetab töö koolijuhina. 21. juunil andis ta kätte enda viimase ehk 30. lennu lõputunnistused, sügisest juhib kooli uus direktor.

“Huvitavamad ja teguderohkemad aastad on möödunud siin majas. Aga igal asjal on algus ja ots,” ütles Palumets päev enne 30. lennu lõpuaktust. Ta tunnistab, et koolijuhi ametist loobumise otsus tuli raskelt ning harjumine uue olukorraga nõuab aega. “32 aastat elust on vitaalseim osa. Mõte oli loobuda juba siis, kui lõpetas 25. lend. Olen olnud siin majas ka nelja klassi juhataja. Nüüd lõpetab juba 30. lend ning otsus tuli teha,” jätkab Palumets.

Ta lisab, et alates aastast 1988 on Saue kooli lõpetanud üle tuhande vilistlase ning esimesed lennud on juba vanavanemad. “Naljaga pooleks öeldi mulle tänavusel põhikooli aktusel: varsti tulevad kooli meie lapselapsed. Aga sina juhid ikka veel kooli,” muigab Jaan Palumets.

Kas kõne Teie viimasele lennule on valmis?

On, kuid vajab veidi ülevaatamist. Noortele soovin, et võimalusi on palju ja nendest tuleb hakata kinni. Kuid vahel tuleb ette ka eksimusi. Aga kõik Saue koolivilistlased on saanud hakkama.

Mis Teist saab septembrist? Kas olete ajalooõpetaja edasi?

Arvan, et nii järsk üleminek pensionile ei ole vist hea. Õpetajana peaks ikka jätkama. Ehk võiks anda nädalas kahel või kolmel päeval ajalootunde. Võib-olla saab tegelda veel mõningate asjadega.

Kas Teil on võimalik järeltulija juba silmapiiril?

Otseselt mitte. Ja see ei ole ka minu rida, sest uue direktori valib kohaliku omavalitsuse moodustatud komisjon. Nagu ma tean, siis oli 21. juuni viimane kuupäev, kui kandidaadid saavad esitada sooviavaldusi. Mina loobun ametist 1. septembrist. Enne seda oleme paar nädalat siin majas koos valitud uue direktoriga. Siis saab teda juhendada ja asju üle anda.
Uus koolijuht peaks olema kogemustega pedagoog ja vanuses umbes 40. Tal peaks olema ideid ning uusi mõtteid. Loomulikult on väga vajalik pühendumine. Saue kool on hinnatud ning siis tahetakse õppida.

Milliseid muudatusi koolielus toob kaasa suure Saue valla teke tänavu oktoobris?

Omavalitsusi ootavad ees suured muudatused. Tänaseks pole veel aga teada Saue valla riigigümnaasiumi saatus. Olenemata sellest on suurvalda tarvis juurde uut põhikooli, sest siinne maja on jäänud kitsaks. Praegu õpib Saue gümnaasiumis 950 õpilast ning 1. septembril alustab kooliteed kuus esimest klassi. Kasutuses on isegi õpetajate abiruumid. Lõpmatuseni ei saa aga kool ruumiliselt paisuda. Kindlasti on tarvis juurde ka töö- ja tehnoloogiaõppe maja.

Kas ajaloolasena olete enda koolijuhi ajast midagi ka kirja pannud ning plaanite kunagi kirjutatut avaldada?

Tasapisi tegelen sellega. Ehk nüüd tekib ka rohkem aega. Sest tööpäevad selles majas on olnud väga pingelised. 32 aastaga olen kohtunud väga erinevate inimestega. Seda nii linnajuhtide kui ka kooli personali hulgas. Kindlasti on midagi tulemas, kuid sinna läheb veidi aega.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.