Saada vihje
Sakus vahetus vallavanem (0)
Mullu detsembris konkursiga valitud Janec Leppik loobus Saku vallavanema ametist. Tema asemele valis volikogu 22. septembril Tiit Vahenõmme.

Mullu 19. detsembril valiti Saku vallavolikogu poolt vallavanema ametisse Janec Leppik. Saadikud eelistasid teda samuti konkursi viimasesse vooru jõudnud senisele vallajuhile Kuno Roobale ning Rainer Aavikule.

18. septembril astus Leppik aga vallavanema kohalt tagasi. Mis põhjusel, kui ta polnud ametis aastatki? Saku volikogu esimees Tanel Ots ütles Harju Elule, et lahku mindi rahulikult, skandaalideta ning vastastikuse mõistmisega. “Vallavalitsuse juhtimine on raske ja mitmekülgne amet. Neid inimesi on vähe, kellele töö ideaalselt sobib. Janec Leppik suutis, püüdis ja pingutas, kuid aeg sai ametis otsa,” selgitas Ots.

Harju Elule on vihjatud, et Leppikut oleks tõenäoliselt oodanud ees umbusaldamine. Tanel Ots lükkas need jutud ümber ning eitas selliseid variante. Võimuliit jääb volikogus samaks. Selle moodustavad valimisliidu Väikelinn Saku ning Reformierakonna nimekirja saadikud. Kokku on volikogus 19 liiget.
22. septembril valis volikogu 11 poolthäälega vallavanema ametisse Tiit Vahenõmme, kes kuulub Reformierakonna nimekirja. Uue vallavalitsuse kinnitab volikogu 16. oktoobril.

Janec Leppik on neljas Harjumaa omavalitsuse tegevjuht, kes pärast mullu oktoobris peetud kohalikke valimisi ametist loobunud või saanud umbusalduse.

Paldiskis valis volikogu mullu 6. novembril linnapeaks Jaanus Ilumetsa, kes loobus jaanuaris ametist. Tema asemele sai Tiit Peedu.

Viimsi vallas umbusaldati tänavu 13. mail vallavanemat Alvar Ildi. Uus vallavanem Jan Trei astus 26. juunil korraks ametist tagasi, et saaks umbusaldada volikogu juhti Ain Pinnoneni. 2. septembril naases Trei vallavanema ametisse, volikogu juhib sellest ajast Priit Robas.

Keila vallas loobus senine vallavanem Peeter Schneider ametist augustis. Eelmisel laupäeval ehk 20. septembril umbusaldati ka volikogu juhti Kadri Tillemanni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.