Teeremont muudab Paldiski ja Kloogaranna rongide sõiduplaani (0)

Alates esmaspäevast ehk 27. maist on muudatusi Paldiski- ja Kloogaranna suunaliste rongide sõiduplaanis.
Paldiski reisijaid teenindatakse taas terve reisi ulatuses rongidega. Kloogaranda sõitjatel tuleb asendusbussi kasutada vaid lühikesel Klooga-Kloogaranna lõigul.

“Klooga jaama remonttööde edenemise tõttu saame alates maikuu viimasest nädalast Paldiski sõitjaid teenindada taas terve reisi ulatuses rongidega. Erandiks on vaid hommikune Tallinnast kell 6.10 väljuv reis, kus on vajalik siiski Keilas bussi ümber istuda. Kuna remonttööde tõttu saab Klooga jaamas kasutada vaid ühte teed, ei saa vastassuunalised rongid seal teineteisest mööduda, mistõttu ei ole võimalik Paldiskisse harjumuspärase sagedusega sõita.

Hommikusel tipptunnil sõidavad rongid Tallinna suunas siiski pea tavapäraselt ning sõiduvõimalused on tagatud ka ülejäänud päeva jooksul, kuid sõiduplaan on paraku siiski hõredam. Samas oleme püüdnud säilitada tavapärase sõiduplaani Keila ja Tallinna vahel, samuti Riisipere suunal,” ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

“Ka Kloogaranna reisijate jaoks on muudatusi. Kuivõrd rongid saavad remonttööde ajal Klooga jaamas sõita vaid ühel suunal ehk Paldiskisse, siis tuleb Kloogaranda sõiduks Kloogal Paldiski rongidelt ümber istuda,” ütles Kongo.

Tähelepanelik tuleb olla ka jalgratastega reisijatel. Lisaks asendusbussidele, kuhu jalgrattaid võtta ei saa, rakenduvad veel täiendavad piirangud hommikusel kell 8.43 Balti jaama jõudval Paldiski-Tallinna rongil ning õhtul kell 17.20 Balti jaamast väljuval Tallinna-Paldiski rongil.

“Taristust tulenevate tehniliste piirangute tõttu saame tipptunnil kasutada üksnes kuni neljavagunilisi ronge. Kuna sõitjaid on palju, oleme otsustanud nendel reisidel jalgrattaid rongi mitte lubada. Palume rattaga reisijatel tööpäeviti Tallinna-Laagri lõigul valida mõni teine väljumine. Keilani on rongid käigus tavapärase sagedusega, seega ei tohiks see suuremale osale rattaga reisijatest väga suuri probleeme põhjustada,” selgitas Kongo.

Asendusbusside peatuskohad märgistatakse Elroni värvides tahvlitega, nende asukohad koos infoga sõiduplaanimuudatuste kohta on leitavad Elroni kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt, tasuta rongiinfot jagab ööpäevaringne infotelefon 616 0245.
(BNS/ HE)

Klooogaranna jaam. FOTO: Allar Viivik

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.