Rae vald võitis omavalitsuste talimängud (0)
3.-4. märtsil Viljandis toimunud 34. Eesti omavalitsuste talimängudel kogus enim punkte Rae vald, kes edestas aastakümneid võidutsenud Tartu valda. Kokku osales Harjumaalt mängudel seitse valda ja üks linn.

Üksikaladest kaks esikohta saanud Rae vald kogus mängudel parimana 258 punkti. Naiste korvpalli ja mäesuusatamise võitnud Tartu vald oli 240,5 punktiga teine. Mõlemad kuulusid suurte, rohkem kui 8000 elanikuga valdade gruppi. Üldjärjestuses kolmas, kuid linnadest parim oli Pärnu 233 punktiga. Väikestest valdadest sai suurima võidukarika Viru-Nigula, kes üldjärjestuses saavutas 48 osalenud omavalitsuse seas 13. koha. Kokku osales 34. talimängudel 48 omavalitsusest üle 1500 sportlase.

“Rae vald oli väljas males, kabes, ujumises, murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, juhtide võistlusel ja lauatennises. Võit võeti murdmaasuusatamises ja ujumises. Mäesuusatamises ja kabes saadi neljas koht,” ütles Rae spordikeskuse projektijuht Indrek Raig.

Esimene esikoht

Tasuks tuli Viljandist magus esikoht. “Siiani pole Rae vald omavalitsuste talimänge kunagi võitnud ning aastakümneid on olnud valitseja Tartu vald. Eelmisel aastal olime teised, üle-eelmisel kolmandad,” rääkis Raig. Küll on Rae vald koju toonud viimase kahe aasta suvemängude esikoha.

Paremuselt teine Harjumaa omavalitsus oli Saue vald, kes oli üldarvestuses 11. Lääne-Harju oli 14., Kiili 24., Kose 29. ja Harku vald 37. kohal. Ainsa Harju linnana (v.a. Tallinn) võistelnud Keila jagas üldkokkuvõttes 41.-43. kohta ning seda Saku ja Kohilaga. Linnadest oli Keila aga kaheksas.

Tuntuim esindaja Rae vallast oli Eesti noortekoondise murdmaasuusataja Henri Roos. FOTOD Indrek Raig
 

Kas talimänge on tarvis ning kas kohalikud tahavad nendest osa võtta? “Mängud on kindlasti vajalikud ning annavad väljundi nii noortele kui tugevatele amatöörsportlastele koos omavalitsusega välja minna. Näiteks Rae vallas on kaks ujulat ning mul on tohutult hea meel, et kõik meil tegutsevad ujumisklubid panid võistlustele välja oma parimad noored ujujad ja treenerid,” ütles Raig.

Riietus ettevõtetelt

Lisaks tublidele sportlastele kuuluvad Raigi tänusõnad ka pea 15 Rae vallas tegutsevale ettevõttele, kes panid seljad kokku ja on pannud sportlased võistlustel väga ilusti riidesse.

Spordijuhi sõnul on linnade ja valdade ühised mängud omavalitsusreformi järel ainuõige lahendus. “Ürituste korraldajana hindan, et iga spordiala on korraldatud väga hästi ja professionaalselt. Parandamist vajaks aga Jõudi poolne mängude kajastatus, kommunikatsioon ja mängude aegne seltsielu,” arvas mees. Praegu on kõik alad jaotatud laiali väga suure territooriumi peale, mis sageli hõlmavad pea poolt Eestit ja erinevate alade esindajad üksteisega praktiliselt ei kohtu.

43. Eesti omavalitsuste suvemängud toimuvad 7.-8. juulini Haapsalus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.