Politsei palub memoriaali rüüstajate tabamiseks abi (0)
Article title
Kalevi-Liiva memoriaal.
Politsei palub Jõelähtme valla inimeste abi Kalevi-Liiva terroriohvrite memoriaali rüüstajate leidmiseks.

Politsei sai teate memoriaali sodimise ja lõhkumise kohta teisipäeval kella 22.30 paiku. Mälestuspaika jõudnud politseinikud leidsid eest soditud mälestuskivid, laiali oli loobitud küünlaid ning lõhutud lillepotte.

“Tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga. Sõja ajal hukatud ohvrite mälestuseks paigaldatud mälestusmärgid väärivad austust. Teeme omalt poolt kõik, et välja selgitada inimesed, kes antud teo toime panid, sest sellisele käitumisele ei ole mitte mingit õigustust,” lausus operatiivjuht Urmas Krull. „Kõigil kellel on infot võimalikke memoriaalide rüvetajate kohta, palume sellest teada anda häirekeskuse numbril 112.”

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku surnu mälestuse teotamise paragrahvi alusel.

Aastatel 1942-1943 hukati Kalevi-Liival Saksamaalt, Poolast ja Tšehhoslovakkiast toodud juute ning juudi vange Jägala koonduslaagrist. Siin tapeti ka mustlaseid ja eesti ning vene sõjavange. Erinevatel andmetel tapeti Kalevi-Liival üle 2000 inimese.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.