Neeme külas peeti kaluritepäeva (0)
Article title
Neeme küla kaluritepäev toob tillukesse rannakülla alati palju rahvast kohale.

Mitmendat kaluritepäeva tänavu Neeme külas peeti, ei tea täpselt enam keegi. Ja ega sel olegi tähtsust – armastatud üritus on juba varakult märgitud iga kohaliku kalendrisse ning külalised ja suvitajadki sätivad oma Neeme tulekut selle järgi. Seega hoolimata sellest, et 13. juuli näol oli tegemist ilmselt suve popima kuupäevaga – inimestel puhkused täies hoos ning üritusi, sh teiste külade kaluritepäevi, kuhu minna, oli valikus pool tosinat, käis Neeme küla keskel vilgas sagimine juba hommikust alates. Nimelt alustati juba kella 9st võrkpalliturniiri Neeme Karikas mängudega, sest osavõtvaid meeskondi oli taaskord kogunenud väga palju – lausa üheksa!

Finaalmänguni jõuti alles kell 19 ning selgus esikolmik: 1. koha saavutas võistkond “Tugev Tahe”, 2. koha saavutas võistkond “LooV” ning 3. koha võitles välja võistkond “Ruu küla”.

Võrkpalliturniiriga samal ajal käisid ka mitmed teised sportlikud üritused – traditsiooniline aerutamisvõistlus sadamas, aja peale päästevesti selgaajamine, siiakala kaugusheitmine ning teist aastat järjest on kaluritepäeva kavas kindla koha leidnud ka tänavakorvpalliturniir, mis on osutunud üle ootuste menukaks. Peale tänavakorvpalliturniiri tuli seekord korraldajatel spontaanne mõte korraldada ka vabaviskevõistlus, kuhu kogunes hetkega 40 osaleda soovijat – soovijaid oli tegelikult veelgi, ajalimiit lihtsalt ei lubanud rohkem.

Õhtu lõppedes anti välja ka tiitel Neeme Ilu 2019, mis läks Laigarimere kinnistu pererahvale. Neeme Ilu antakse välja kauni kodu eest ning selle valib igal aastal välja Neeme küla eestseisus. Neeme Ilu 2019 võitja pälvis lisaks kalakujulisele auhinnakarikale ka nimelise aiapingi. Õhtu lõppes ansambliga Tulv.

Kaluritepäeva korraldab Neeme Rannavalve Selts, kes soovivad tänada kõiki toetajaid ja abilisi: Jõelähtme vallavalitsus, Valdur Miller, Koit Prants, Tõnu Lauter, Kadi Sigus, Kadi Moones, Marju Tooming, Allen Tammiksaar, Ivo Liiv, restoran Ruhe, Neeme Pood ja Kohvik, Wana Kala kõrts, Neeme Rahvamaja.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.