Maardu kalmistule rajatakse kabel teise maailmasõja ohvritele (0)
Article title
Maardu kalmistu. Foto georetk.ee
Maardu linnavalitsus otsustas rajada linna kalmistule uue kabeli, mis on pühendatud teises maailmasõjas hukkunutele.

“Inimesed vajavad kalmistu juurde sümboolset pühapaika, kus rahus mälestada lahkunuid ja avaldada neile austust. Seetõttu käsitleme kabeli rajamist üldrahvaliku ettevõtmisena, kuhu on teretulnud iga elaniku panus,” ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

Arhipovi sõnul jääb teises maailmasõjas osalenud inimeste arv aasta-aastalt vähemaks ja sakraalhoone püstitamisega langenute memoriaali juurde tuleb otsustavalt edasi liikuda. Linnavalitsus otsustas sel nädalal käivitada kabeli projekteerimise.

Maardu linnapea lisas, et palju häid ideid saab alguse rahvaalgatusest ning on ka nüüd inimeste osavõtt kabeli kui mälestuskoha loomisel väga oluline. Projekti realiseerimisel on abiks mittetulundusühing Maardu Memory.

Linn kutsub kõiki partnereid, fonde, juriidilisi ja füüsilisi isikuid algatusega ühinema. Samuti julgustab linnavalitsus panustama protsessi annetustega, lubades selle kohta lähiajal täpsemat infot anda.

Maardu kalmistu avati 1997. aastal ja sinna on maetud üle 2000 inimese. Kalmistu memoriaalosas toimub iga aasta mais Eesti territooriumil teises maailmasõjas kukkunud sõdurite säilmete ümbermatmine. Kalmistu memoriaalossa on kokku juba ümber maetud 1143 sõduri säilmed, kes hukkusid Eesti territooriumil teises maailmasõjas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.