Maakonna kultuuripärl on Ulvi Rand (0)
Article title
Tänavune maakonna kultuuripärl on Ulvi Rand Kuusalust. Foto Allar Viivik

Harjumaa Omavalitsuste Liit kuulutas välja maakonna aukodaniku teenetemärgi kandidaatide esitamise. Kandidaate saab esitada 12. jaanuarini, tunnustus antakse üle vabariigi aastapäeva eel. Samuti kuulutati välja kultuuripärl ja kultuuri elutööpreemia, kelleks on Ulvi Rand ning Juta Helilaid.

Harjumaa aukodaniku teenetemärk antakse isikule Harju maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Igal isikul ja asutusel on õigus esitada teenetemärgi andmiseks ettepanek.

Ettepanek peab sisaldama isiku, kelle kohta ettepanek tehakse, ees- ja perekonnanime, isikukoodi või sünniaega ja teene kirjeldust.

Harjumaa aukodaniku teenetemärgi andmiseks saab ettepanekuid esitada HOL-i e-posti aadressile info@hol.ee kuni 12. jaanuarini.

Esitatud kandidaatide seast teeb valiku HOL juhatus ning teenetemärk antakse üle omavalitsuste liidu poolt korraldataval Eesti vabariigi aastapäeva vastuvõtul.

Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupp tunnustas mullu maakonnas enim silma paistnud kultuuri- ja sporditegelasi.

Harjumaa kultuuripärli tiitli sai Ulvi Rand, Veljo Tormise eluloo, tegevuse ja loominguga seotud pärandi hoidmise ja tutvustamise eest.

Rand on Veljo Tormise seltsi tegevjuht ning Kuusalu rahvamaja perenaine.

Harjumaa ekspertgrupi elutööpreemia rahvakultuuri järjepideva hoidmise ja edasikandmise eest saab viiulipedagoog, rahvamuusikategelane ning orkestrijuht Juta Helilaid Koselt.

Lisateavet vaata www.hol.ee/361.

Harju maakonna senised aukodanikud

2009 – Eri Klas
2010 – Johannes Tõrs
2011 – Jaan Manitski
2012 – Juhan Särgava
2013 – Gerd Kanter
2014 – Andres Põder
2015 – Veljo Tormis
2016 – Siim Kallas
2017 – Toomas Tõnise
2018 – Merike Martinson
2019 – Arvo Pärt
2020 – Mati Kaal

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.