Lõpetati meeste diskrimineerimine (0)
Harva, kui üks nimi ütleb – ära söö, muidu tuled siia. Veel harvem, kui selline nimi pannakse nimepanija enda vajadusest.

Koit Saarevet ja Mart Pitsner tunduvad täiesti tavalised mehed parimais eluaastais ja parajalt ettevõtlikud. Välja arvatud see, et Koit on oma 195-sentimeetrise kasvuga ehk natukene pikem keskmisest eesti mehest ja 130 kilo kaaluv Mart Pitsner ehk natuke tüsedam keskmisest eesti mehest. Aga ühe probleemi avastasid nad, vaatamata oma parameetrite teatavatele erisustele, koos. Raske on nii pikale kui tüsedale mehele kvaliteetseid ja suhteliselt normaalse hinnaga riideid leida. Mõlemad olid kuulnud küll, et kunagi oli olnud suurte riiete kaupluseks Suur Tom, siis veel midagi, aga…

Algus Rakveres

“Paar aastat tagasi ei olnud Eestis enam ühtegi riidepoodi suurt kasvu meeste tarvis,” meenutab Mart Pitsner äri algust. Aga riidesse tahtsid suured mehed ikkagi ennast panna. Käisid Poolas ja Soomes endile riideid toomas. Siis tekkiski mõte, et miks mitte osta pükse-särke ka teiste meeste tarbeks. Ja need siis soovijaile maha müüa.

“Ega me esialgu kauplust avada julgenud,” meenutab Koit Saarvet, “käisime riideid laatadel ja turgudel pakkumas, nii-öelda kontrollmüüki tegemas.“ Nii selgitati välja, mida suured mehed kõige enam vajavad. Ja millistes suurustes.

Esimesed teadmised käes, otsustasidki põhikohaga IT-alal töötav Koit Saarevet ja õpetaja Mart Pitsner kaupluse avada. Esialgu Rakveres keskväljaku lähedal.

Kui äri tõusuteed läks, otsustati Tallinnasse laieneda – pealinnas klientuur suurem.
“Rakveres hakkas meie poes käima ostjaid Koselt, Kuusalust, Keilast – paljudest paikadest üle Harjumaa. Siis tekkiski mõte tuua kaup tarbijale lähemale,” kõneleb Koit Saarevet.

Sügisel avatigi pood seal, kus ka palju ka Harjumaa rahvast liigub. Balti jaamas. Nimigi sai suurt kasvu inimesele vastav – Big Mac.
“See on nagu hoiatuseks – kes sööb palju burgereid, see ka meie kliendiks tuleb,” muigavad mehed nagu kokkulepitult.

Suurte meeste aitajad

Koos äri kasvuga on kasvanud ka pakutava sortiment: peale teksade ja särkide müüakse kaupluses dresse, mantleid, jopesid, tööriideid, aksessuaare – sõnaga peaaegu kõike, mis suurt kasvu mees normaalseks toimimiseks vajab. Peale Poola hangitakse kaupa nüüd juba ka Itaaliast, Leedust ja mujalt. Ainult Eestist mitte – Eesti rõivatootjad ei armasta suurtele meestele toota.

Miks kaks riideäri ajavat meest aga ainult meestele mõtlevad, moemaailmas on ju tooniandjateks ikka õrnema soo esindajad?
“Naistel on juba poode ja poodides suurem valik,” teab Koit Saarevet.
“Suured mehed olid praegu diskrimineeritud, tahtsime nad sellest seisusest välja aidata,” lisab Mart Pitsner.
Nii et aidates iseennast on aidanud kaks meest ka teisi. Ja lõpetanud meeste diskrimineerimise.

Kel poe kohta rohkem huvi, saab vaadata www.bigmac.ee.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.