Liiklusohtlik Liiva tee (0)
Article title
Jalakäijad Liiva teel. Foto on illustratiivne.

19. märtsi Harju Elu kirjutas põhjalikult elamuarendusest Harku valla Tiskre ja Harkujärve piirkonnas. Lisaks positiivsele vastukajale jõudis toimetuseni ka mitme Harkujärve elaniku nördinud pöördumine, kus kurdeti, et arendades on unustatud rajada peamise teega ehk Liiva teega paralleelselt kulgev kõnni- või kergliiklustee. Arvata aga võib, et sügisel, mil Tiskres avatakse suur Prisma toidukauplus, hakkab lapsevankritega emasid teel liikuma palju – on see ju noorte piirkond.

Toimetus palus fakte kommenteerida Harku vallavalitsusel. Esitame saadud vastuse:

Harku valla arengukava kohaselt rajatakse Liiva tee kergliiklustee aastatel 2023−2024. Sealhulgas on planeeritud rajada Liiva tee valgustus osaliselt juba järgmisel 2022. aastal ja ülejärgmisel 2023. aastal. Sel aastal on planeeritud Liiva tee sõidutee osast eraldada liikluskorraldusvahenditega eraldi osa kergliiklejatele, mis võimaldaks neil Liiva tee ääres senisest ohutumalt liigelda.

Selle aasta sügiseks valmib Liiva teega paralleelselt kulgeva Apametsa tee esimene etapp (Tiskreoja elamurajoonis Künka teest kuni Sinilille elamurajoonini) koos tänavavalgustuse, kergliiklustee ja kõnniteega, mille käigus saavad lisaks sõiduteele ka ohutu lahenduse piirkonna jalakäijad ja kergliiklejad. Apametsa tee teine etapp on planeeritud järgmiseks 2022. aastaks, mille tulemusena on rajatud uus läbipääs Harkujärve külast Toome teest kuni Harku-Rannamõisa-Kloogaranna maanteest eelnevalt valminud Sinilille teeni ning mille ääres saavad jalakäijad ka ohutult liigelda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.