Leesi pood on kaks kuud avatud (0)
Leesi pood taasavas  uksed juuli esimestel päevadel. Kuidas on kaks avamisjärgset kuud läinud? Kui palju ostjaid ning mida enim ostetud-nõutud?

Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et pea kaks kuud aktiivset toimetamist on ennast igati õigustanud. Oleme tööle saanud väga perspektiivika kogukonna noorte meeskonna, kelle hulgast loodame järgmiseks hooajaks leida konkreetsema eestvedaja. Eesmärk on, et noored hakkaksid endale ise järelkasvu koolitama, et selliselt tagada poe jätkusuutlikus ning värskus.

Ostjaid nendel kahel lahtioleku kuul on olnud väga-väga palju. Enim ostetud tooted on jäätis, vein, õlu, kiirtoit, piimatooted, leivad. Aga väga tugevalt on lisandunud ka lihatooted. Sortimenti oleme täiendanud vastavalt kogukonnalt ja ostjatelt saadud tagasisidele.

Milline on olnud tagasiside? Mida kiidetakse või mida ka laidetakse?

Tagasiside on olnud väga positiivne. Kiidetakse head ja kvaliteetset kaubavalikut, hubast ja stiilset interjööri, rõõmsaid ja sõbralikke noori müüjaid. Majal on peal uus katus, uus ilus kollane voodrilaudis ja kohale on jõudnud ka uued aknad-uksed,  mis pannakse ette lähinädalatel.

Kas pood jääb ostjaid teenindama ka talvekuudel?

Käesoleva aasta september peaks andma vastuse ka sellele millisel kujul tulevikus pood hakkab lahti olema. Küll aga mõtleme sellele, et avada pood ajutiselt jõuludel ja aastavahetusel jõulumüügiks. Kevadel tahame kindlasti juba varakult pihta hakata.

Juminda poolsaare väikeses Leesi külas on kauplust peetud vahelduva eduga aastast 1908. Mullu sügisel lõpetas aga eelmine poepidaja kauplemise. Kohalikud sellega nõus ei olnud, lõid Leesi Tarwitajate Ühisuse ning otsustasid poepidamist jätkata. Soetati kinnistu, kus ajalooline hoone asub. Poe restaureerimisel olid abiks Eesti vabaõhumuuseumi teadurid. Täna on ühisuses 70 liiget. Rahalist toetust saadi kevadel LHV pangalt. Tänu panga abile saab kaupluses teha ka kaardimakseid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.