Laoküla merelaager ja Maria Kudrjakova valiti aasta tegijateks (0)
Article title
Aasta noortelaager – Laoküla merelaager. Katrin Mellis ja Sander Siim (kahekesi keskel) ja minister Reps.

Möödunud neljapäeval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja aasta tegijad tosinas kategoorias. Harjumaa noortevaldkonna organisatsioonid ja inimesed pälvisid tunnustuse kahes kategoorias.

Aasta toetajana noorsootöös pälvis tunnustuse AS Loksa Kultuuri juhatuse liige Maria Kudrjakova. Harjumaa organisatsioonidest sai tunnustuse Laoküla merelaager (aasta noortelaager).

Aasta toetaja noorsootöös – Maria Kudrjakova (paremalt teine). FOTOD Aron Urb 

Noorsootöö aasta toetajana tunnustatud Maria Kudrjakova on aktiivselt tegutsenud noortevaldkonna toetajana juba aastaid. Ta on kirjutanud projekte nii kohaliku omavalitsuse programmile, hasartmängumaksu nõukogule kui läbi Leaderi taotluste PRIAle. Tema töö tulemusena on Loksale loodud uus skatepark, viidud läbi Loksa noorte meedialaager ning lisaks juhib ta ka Loksa, Kuusalu ning Haljala koostöögruppi.

Laoküla merelaager on tegutsenud tänaseks juba üle 20 aasta, olles üks väheseid merealaseid laagreid Eestis. Nende aastate jooksul on laagrist välja kasvanud mitmeid noorsootöötajaid.

Laager toetab ka keskkonnasäästlikke ja tervislikke eluviise, kasutades kohapeal päikesepaneelide energiat ning rajatud on aiamaa köögiviljade kasvatamiseks, mida noored saavad ise hooldada ning mis annab täiendust nende toidulauale.

Järjekorras juba 13. noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutati võitjad välja 12 kategoorias. Kõikide võitjatega saab tutvuda Eesti Noorsootöö Keskuse kodulehel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.