Saada vihje
Lääne-Harju vald tekkis ka ametlikult (0)

Volikogude valimised toimusid oktoobris ning juriidiliselt alustas sundliidetud Lääne-Harju vald tööd 24. oktoobril. Ametiasutusena hakkas vallavalitsus aga tööle 1. jaanuarist.

“Lääne-Harju vallavalitsus ametiasutusena töötab enamjaolt Paldiskis endise linnavalitsuse ruumides. Ametnikkond ei ole veel täielikult paika saanud, eeldatavasti jääb palgale umbes 65 inimest,” ütles Egle Kaur vallavalitsusest.

Endise Keila, Padise ja Vasalemma valla kodanikud saavad pöörduda ka teenuspunktidesse. Need asuvad endistes vallamajades. Valdade lippe hoonete ees enam ei lehvi ning need langetati aasta viimasel tööpäeval.

Millal saab Lääne-Harju vald endale lipu ja vapi? “Loodetavasti saab vabariigi aastapäeval heisata juba uue sümboolikaga lipu,” lubas Egle Kaur. Konkursitööde tähtaeg on lähiajal. Mis saab vanadest lippudest ja vappidest, pole praegu teada.

Nelja omavalitsuse sundliitmisel tekkinud Lääne-Harju vallas elab ligi 13 000 inimest. Uue omavalitsuse pindala on 644 ruutkilomeetrit. Volikogu esimesel istungil 30. oktoobril valiti volikogu juhiks senine Padise volikogu esimees Külli Tammur. Novembri alguses sai vallavanema ametisse Jaanus Saat.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.