Kuusalu liiklusmõrvarit ootab kuni 12-aastane vanglakaristus (0)
Teisipäeva õhtul juhtus Kuusalu vallas raske liiklusõnnetus,milles hukkus vanem naine. Sündmuskohalt põgenenud avarii tekitaja tabas metsast politseikoer. Politseinikud pidasid kinni 35-aastase mehe, keda on politsei pressiesindaja Ilmar Kahro kinnitusel ka varem erinevate süütegude eest karistatud.

Kinnitamata andmetel oli purjuspäi sündmuskohalt põgenenud autojuht kunagine tuntud rallisõitja Jaak Tammeka.

Õnnetus juhtus kella seitsme ajal Kuusalu-Leesi tee 14. kilomeetril, kus põrkasid kokku sõiduauto Hyundai ja mikrobuss Mercedes-Benz. Esialgsetel andmetel kaotas autojuht Mercedese üle kontrolli ja sõitis vastu Hyundaid, mis ootas kõrvalteel, et teha parempööre.

Hyundais olnud kaasreisija sai kokkupõrke tagajärjel surma, tema kõrval istunud autojuhi viis kiirabi haiglasse. Mercedest juhtinud mees otsustas aga abi kutsumata sündmuskohalt põgeneda.

Avarii põhjustanu tabati politseikoera abiga sündmuskohast paari kilomeeetri kaugusel metsast. Esialgsetel andmetel oli mees tarvitanud ka alkoholi, tema joove oli suurem kui 1,5 promilli. Politseinikud pidasid ta kuriteos kahtlustatavana kinni.

Politseiga on Tammekal olnud pahandusi ka varem. 2005. aastal otsiti teda taga avalikus kohas narkojoobes viibimise eest. Teda on karistatud varasemalt ka joobes autojuhtimise eest.

Politsei ja piriivalveameti pressiesindaja Ilmar Kahro kinnitusel alustati süüdlase vastu kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 422 lg 2 p 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist. Kohtus süüdimõistmisel ootab meest kolme- kuni kaheteistaastane vangistus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.