Kiili vallavanemat kahtlustatakse omastamises (0)
Möödunud nädala neljapäeval tulid ootamatult Kiili vallamajja kriminaalpolitseinikud, and kes otsisid läbi vallavanema Valeri Kuke kabineti ning võtsid muuhulgas kaasa tema arvuti ning mobiiltelefoni.

Järgmisel päeval, 17. oktoobril, saabus selgus majja: Põhja ringkonnaprokuratuurist teatati, et Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kahtlustab Kiili vallavanemat Valeri Kukke omastamises.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder ütles, et kahtlustuse kohaselt sõlmis Kukk valla nimel endaga seotud ettevõttega sotsiaalkorteri renoveerimiseks lepingu summas, mis oli suurem, kui renoveerimiseks tegelikult kulus. „Sellise tegevusega tekitas Kukk (Kiili) vallale varalist kahju, mille suurus on täpsustamisel,“ lisas ta.

Astus tagasi

Põderi sõnul teostasid politseinikud neljapäeval muude uurimistoimingute hulgas ka läbiotsimise vallavanema kabinetis Kiili vallavalitsuses. „Valeri Kukk kuulati samal päeval üle kahtlustatavana,“ lisas ta.

Kuke suhtes algatati kriminaalasi, mille eeluurimist viib läbi Keskkriminaalpolitsei korruptsioonitegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kiili vallavolikogu esimees Mihkel Rebane ütles Harju Elule, et kuivõrd uurimine käib, siis pole võimalik täpsemat infot vallavanemaga juhtunu kohta edastada.

Valeri Kukk ise otsustas algatatud kriminaalasja tõttu vallavanema kohast loobuda. 17. oktoobril esitas ta tagasiastumisavalduse, milles on tagasiastumise kuupäevaks märgitud 27. oktoober ehk järgmine esmaspäev. Harju Elule teadaolevalt viibib Kukk ise väljaspool Eestit koos perega puhkusereisil.

Tööd tehakse edasi

Kiili vallavolikogu istung toimus eile, neljapäeval, kuid volikogu esimees Mihkel Rebane oli juba varem Harju Elule öelnud, et uut vallavanemat seal ei valita. Rebase sõnul on kandidaadid olemas, kuid nimesid ei nõustunud ta avaldama.
Kuni uue vallavanema ametisse määramiseni juhib Kiili vallavalitsuse tööd vallavanema ametis senine asevallavanem-arendusnõunik Aimur Liiva. Ka tema ei nõustunud avaldama, kas ta kuulub vallavanema kandidaatide hulka.

Liiva sõnul annavad kõik vallavalitsuse töötajad endast parima, et vallamajas jätkuks töö nagu ikka. „Selles mõttes ei muutu miski, kehtivad endised vastuvõtuajad ja tehakse seda, mida ikka,“ ütles ta.
Liiva lisas Valeri Kuke juhtumit kommenteerides, et on ülimalt kahetsusväärne, et selline asi aset leidis. „Tahaks, et valla töötajatel ja inimestel poleks nüüd märki küljes asja pärast, millega üks inimene on hakkama saanud. Selles pole igapäevatöö tegijad kuidagi süüdi,“ ütles ta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.