Keila elanikke kutsutakse verd loovutama (0)
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Keila inimesi verd loovutama, kuna puhkuste perioodil ja kuumade ilmadega on verevarud oluliselt kahanenud, traumasid ja õnnetusi on aga suviti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem.

Verekeskus ootab inimesi verd loovutama 13. augustil kl 10-14 Keila tervisekeskusesse (Paldiski mnt 17).

Viimastel aegadel on eriti oodatud 0, A ja B RhD negatiivse veregrupiga doonorite veri, kuid oodatud on ka kõikide teiste veregruppide doonorid.

„Oleks tore, kui doonorid, kes on kurtnud, et ei saa töö tõttu verekeskust või doonoripäevi nende lahtiolekuaegadel külastada, teeksid oma visiidi puhkuse ajal. Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi. Vahel isegi enam kui talvekuudel, sest inimesed on aktiivsemad ning õnnetusi on rohkem. Meil on mitu aastat olnud juuli haiglate nõudmiste rekordkuu, seega ootab verekeskus sel ajal doonorite täiendavat abi,“ kutsub doonoreid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt verekeskus.ee.

Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe on minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eelmisel aastal tehti Eestis vereülekandeid ligi 15 000 patsiendile.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.