Saada vihje
Keila avaldas uue turismikaardi (0)
Keila linna viimane suur turismikaart ilmus 2008. aastal. Nüüd andis Regio OÜ välja kaardi, kus on peal ka uued tänavad, rajatised ning kohanimedki.
Harju Elule rääkis tehtust ning kaardist linnavalitsuse arendusnõunik Maret Lepiksaar.

Millised on vahepealsed ehk 11 aastaga toimunud muutused? Mis tulnud juurde ja mis kadunud?

Suures osas on vaatamisväärsused valdavalt samad. Juurde on tulnud teenindussfääri, mänguväljakuid, liikumisvõimalusi (discgolf terviseradadel) jne. Muutunud on Keila kooli, maakonnaraamatukogu ja muusikakooli asukoht ja mõnedki tänavanimed.

Juurde on lisatud kaks soovitust matkajale ehk loodus- ja kultuurimatk. Selle mõtte andis mulle Heli Nurger ja suur aitäh talle.

Kuidas uue paberkaardi koostamine käis?

Kaardi koostamine sai alguse eelmise suve lõpus, kui arutasime kolleegidega, millised vaatamisväärsused peaksid kaardil kindlasti olema, millist kaarti soovime jne.

Keila linnavalitsuse poolt tuli tellimus ning kaarti kujundas ja teostas Regio OÜ. Kõige suurem raskus oli ajapuudus. Erinevad ülevaatamised ja kooskõlastamised võtsid palju aega ja ajaga muutub kohe kaardi sisu. Näiteks muutusid meil koostamise käigus mõned tänavanimed.

Kas poleks olnud otstarbekas avaldada kaardil ka eraldi suurendatult Keila kesklinna kaart raudteejaamast jõeni?

Arutasime seda küll, kuid seekord see ei teostunud.

Kas kaart on ka Keila kodulehel failina kätsaadav?

Jah, kaardi leiab Keila kodulehelt: http://www.keila.ee/keila-linn

Kui suur on paberil trükiarv ja kuidas seda soetada saab?

Trükiarv oli seekord 1000 eksemplari. See pole ülearu palju, aga samas hea kogus testimiseks. Kindlasti ei tule uue kaardi ilmumisega seekord nii pikk vahe, kui eelmise kaardiga. Olen juba mitmeid soovitusi saanud, millega saab järgmise kaardi koostamisel arvestada.

Kaarti saab soetada linnavalitsuse infoletist, Harjumaa muuseumist, maakonnaraamatukogust, kohvikust Kegel ja käsitöösalongist Vaarikas Vahukoorega.

Kindlasti saavad Keila külalised kaardi ka suvel draamateatri etenduse “Isamaa pääsukesed” ajal kultuurikeskusest. Kaardi mõõtkava on 1:13 000-le.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.