Kehra raudteejaama taastaja sai kodanikupäeva aumärgi (0)

Tänavu pälvib teiste seas kodanikupäeva aumärgi Anija valla elanik Anne Oruaas, kelle eestvedamisel renoveeriti Kehra raudteejaama hoone ja avati seal tänavu vabadussõja murdelahingute muuseum.

“Kauaaegne Anija valla elanik Anne Oruaas on põiminud kodanikukasvatust igasse oma tegemisse küll pedagoogi, raamatukoguhoidja ja kodanikualgatuste eestvedajana. Tema kümneaastase vabatahtliku töö tulemusena renoveeriti Kehra raudteejaama hoone ja avati seal tänavu Vabadussõja murdelahingute muuseum,” seisab siseministeeriumi saadetud iseloomustuses.

Anne Oruaas on tegelenud aastaid Kehra ja selle ümbruse aja- ning kultuuriloo talletamisega. Staažikas emakeeleõpetaja pälvis aastal 2016 ka president T. H. Ilveselt Valgetähe teenetemärgi.

Siseminister annab kodanikupäeva aumärgid üle kolmapäeval (28.11) toimuval pidulikul tunnustusüritusel Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones.

Siseministeerium annab alates 1998. aastast välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Tänavu esitati kokku 92 kandidaati. Ettepanekud vaatas läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad siseministeeriumi ja kodanikeühenduste esindajad, samuti eelmise aasta kodanikupäeva aumärgi saaja. Kokku antakse välja 15 aumärki.

Kodanikupäev on täna, 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.