Jõelähtme valla ainus kontoritarvetepood üllatab leidlikkusega (0)
Article title
Poe juhataja Kaire Kiilu koolikomplektide keskel. Foto Signe Valdmann

Esimeste sügiskuude kuumim kaup on kahtlemata koolikaup. Kes ostab vajaliku koolikraami möödaminnes suure toidupoe sissekäigu juurde seatud väljapanekust, kes läheb spetsiaalselt kontoritarvetepoodi.

Viimase külastamiseks ei pea sugugi Tallinnasse sõitma, vaid kogu vajaliku kooli, koju või kontorisse saab kätte Lool asuvast kontoritarvete poest Kaima Teenused OÜ, mis on Loo teenindusmaja kõrval Saha tee 11a asuvates ruumides tegutsenud juba kuus aastat.

Pereettevõttel on vanust aga juba 11 aastat, sest alustati omal ajal kodukontoris tegutsedes. Pisikese poe omanik ja juhataja Kaire Kiilu on põline lookas, käinud Lool lasteaias, lõpetanud Loo keskkooli ja nüüd õpivad Loo koolis tema lapsed. Pood on pisike, ent riiulitelt leiab pea kõike, mida koolis ja kontoris võiks vaja minna. Ja isegi kui midagi kohapeal pole, siis järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks saab seegi tellitud.

“Peale keskkooli läksin linna kontoritarvete poodi tööle ja mulle hakkas seal väga meeldima. Mulle lihtsalt meeldivad pisikesed detailid ja spetsiifilised tooted ning et igal asjal on oma nimetus,” räägib Kaire, kuidas ta läbi juhuse kontoritarveteni jõudis. Klientide tagasiside põhjal on kujunenud ka poe kaubavalik – mida on kiidetud ja eelistatud, see on ka kaubavalikusse jäänud.

Et ostmine oleks kiire ja mugav

Et väikeses linnalähedases alevikus kontoritarvete poe pidamisega ära elaks, tuleb koguaeg nuputada, kuidas teha ostmist klientidele mugavamaks ja kiiremaks ning milliseid lisaväärtusi ja teenuseid veel pakkuda.

Nii näiteks on võimalik Kaima Teenuste poes osta kogu kooliks vajaminev kraam vaid kauba eest tasumisele kuluva ajakuluga. Selleks on pood eelkomplekteerinud kolme kooli (Loo, Lagedi ja Kostivere) 1.-4. klassiks vajaminevate koolitarvete nimekirja alusel pakid ning vanemal pole muud, kui vaid õigel ajal pakile järele tulla ning kauba eest tasuda. Koolikomplekti hind on 47 eurot.

Pakkide komplekteerimisel on lähtutud ka juba väljakujunenud eelistustest ja varasemast tagasisidest – nii leiab sealt näiteks nii kolmnurkseid harilikke, mida õpetajad enim soovitavad, musta värvi kustutuskumme, mida lapsed ise enim eelistavad, aga ka näiteks vihikumapid, mis kuni 4. klassini kohustuslikud.

Siiski tuleb sellise eelkomplekteeritud paki soovist eelnevalt teada anda, tavaliselt kogutakse kevadel eeltellimused kokku ja augustikuus saavad inimesed pakid kätte. Kui esimesel aastal komplekteeriti 11 pakki, siis sel aastal komplekteeriti juba koguni 25 pakki.

Kel aga on peres mitu last ja soove erinevaid, võib saata oma soovid eelnevalt poodi Kairele, kes vastavalt nimekirjale paki kokku paneb. Aga kas lapsed ei tahagi tänapäeval ise omale koolitarbeid valida? Kaire sõnul valitakse tavaliselt lapsega koos päevikud ja kaanepiltide järgi vihikud. Seega päevikuid on poes väga laias valikus – nii poistele kui ka tüdrukutele ning nii suure- kui ka väiksemamõõdulisi.

Samuti on olemas nii muusikakoolipäevikud kui ka lugemispäevikud.

Kui aga komplekteeritud pakkide puhul on hiljem selgunud, et lapsele mõne vihiku kaanepilt pole meeltmööda, saab selle alati poes ringi vahetada.

Tapeedi asemel kilekaaned

Kui vanasti oli kombeks õpikutele tapeeti, vanu plakateid vms ümber panna, siis tänapäeval on selle tüütu tegevuse asendanud mugavad kilekaaned.

Kes soovivad, võivad muidugi endiselt ka paberid ümber panna, aga õpikute kilekaanetamine on vähemalt Kaima Teenuste poes popp teenus.

“Meil on juba aastatega kujunenud koostöö Loo ja Lagedi kooliga, käin eelnevalt koolis, mõõdan klasside kaupa õpikud ära ning panen komplektid klasside kaupa valmis. Vanematel või õpilastel ei jää üle muud kui tulla poodi, öelda näiteks Loo kooli 6. klass ja saavad kaasa sobiliku komplekti,” tutvustab Kaire. Aga võib võtta ka õpikud kaasa ja minna nendega koos poodi, kus pannakse igale õpikule sobilik kilekaas ümber.

“Meie juurde on õpikud näpus tuldud juba ka Kostiverest, Lasnamäelt ja koguni Kiilist, sest nende kõrvu on jõudnud info, et siin saab kiirelt ja mugavalt,” räägib Kaire naerdes.

Pisikesest kontoritarvetepoest saab soetada koguni ka väga korraliku ja funktsionaalse koolikoti ehk nn kaks ühes koolikoti – esmapilgul on tegemist justkui ühe kotiga, aga lukuga saab seljakoti ühe osa teisest eraldada ning kasutada seda eraldi seljakotina nt spordiriiete vedamiseks või ekskursioonile minnes.

“Oleme seda tüüpi kotte müünud juba kaheksa aastat,” kinnitab Kaire, et tegu on tõesti hea tootega.

Kohalik käsitöö

Lisaks kooli- ja kontoritarvetele paneb pood rõhku ka käsitööle. Kairele endale on hingelähedane kartong ja paber. Ta meisterdab meeleldi karpe ja kaarte, mida ka poest osta saab. Aga müügil on ka teiste kohalike elanike käsitööd, näiteks Liina Lokotari puidust märkmikukaaned ja ehted või Alisa Mletsini unenäopüüdjad.

Läbi poe pääseb väikesesse kõrvalruumi, kus aeg-ajalt korraldataks erinevaid töötubasid. Juhendajateks on nii kohalikud käsitööharrastajad kui ka külalisjuhendajad. Nii on toimunud näiteks hõbesavi, paberipunumise või unenäopüüdjate meisterdamise töötubasid.

Lisaks pakub pood ka printimisteenust, spiraalköitmist ning lamineerimist. Kaire rõõmustab, et näiteks tänavu kevadel köideti nende juures seitse diplomitööd.

Kaima Teenused OÜ

www.kaimateenused.ee
kaima@kaimateenused.ee
FB Kaima Teenused OÜ
Kontakt 5664 7274,
Pood avatud
E, K kell 10–18, T, N kell 10–17, R suletud / kokkuleppel, L kell 11–15, P suletud
Kuni 12. septembrini on pood tavapärasest kauem lahti – E–R kuni kella 20ni, et kõik vajalik saaks soetatud!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.