Invasportlane Egert Jõesaar pälvis ERGO noorsportlase stipendiumi (0)
Article title
Spordimees Egert Jõesaar. FOTO: Siim Semiskar)
ERGO Insurance SE annab neljandat aastat järjest välja noorsportlastele suunatud stipendiumi. Tänavu esitati stipendiumi saamiseks 91 taotlust. ERGO otsustas stipendiumiga toetada kümmet individuaalsportlast ja ühte naiskonda. Teiste seas pälvis stipendiumi Loksal sündinud kettaheitja Egert Jõesaar, kes saab kindlustuselt 2200 eurot.

“Egert Jõesaare soovitajaks on Eesti Invaspordi Liit. Tema tenine sportlaskarjäär on silmapaistev. Egert Jõesaar osales 2016. aasta Rio de Janeiro paraolümpiamängudel ning saavutas seal kettaheites 8. koha. 2018. aastal osales Egert Euroopa meistrivõistlustel ja saavutas seal 4. koha,” teatab ERGO Kindlustuse projektijuht Erki Tammleht.

“Kettaheitjana on Egert noor ja arenev. Tema parim tulemus 2018. aastal – EM-il heidetud 47.98 meetrit – viis ta maailma edetabelis oma klassis 5. kohale. Egert on töökas ja treenib innustunult. Tal on selge nägemus oma edasisest sportlasteest ning ta on võtnud sihiks osaleda 2020. aasta Tokyo paraolümpiamängudel, mille kvalifikatsiooninorm on talle jõukohane,” arvab Tammleht.

“Et tagada noorsportlasele võimalus tegeleda edasi spordiga rahvusvahelisel tasemel ning olla arenguvõimeline, vajab ta aga toetust ning meie soov on anda panus, et noore sportlase teekonna jätkumine oleks muretum,” lisab Tammleht.

“ERGO noorsportlase stipendium antakse välja noortele sportlastele vanuses 18 kuni 25 aastat, et toetada sportlaskarjääri jätkamist iseseisva elu alustamise hetkel,” selgitab Tammleht stipendumi määramise põhimõtteid.

Komisjoni töös osalevad ERGO esindajad, kellel omal on sportlaskogemus olemas. “Lisaks Eesti Olümpiakomitee liige – sel aastal oli selleks EOK spordidirektor Martti Raju. Oleme kutsunud komisjoni töös osalema ka mõne kogenud tippsportlase. Sel aastal oli nimetatud roll kanda Allar Levandil. Komisjoni tööle ka noore sportlase nägemuse andmiseks oleme palunud igal aastal osalema ka mõne endise stipendiaadi,” lisab Tammleht.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.