Harjumaal tasuta ühistransporti ei tule? (0)
Maanteeametist teavitati Harju Elu toimetust, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson allkirjastab lähiajal määruse, millega pannakse paika maakondlike bussiliinide piletihinnad. Tõenäoliselt saavad ühistranspordikeskused ise otsustada, millised piletihinnad määrata.

“Harjumaal pole võimalik ministeeriumi poolt eraldatavate vahenditega tasuta ühistransporti korraldada. Kui on vaba valik, siis me teeme Põhja-Eesti transpordikeskuse alla kuuluva nelja maakonna – Harjumaa, Läänemaa, Virumaa ja Järvamaa – osas erinevad otsused,“ ütles transpordikeskuse juht Vello Jõgisoo.

Samas Harjumaa osas on asi juba selgem ning transpordikeskuse juhatuse heakskiidul otsustatakse, et sõidusoodustused tehakse eakatele, kooliõpilastele, puuetega inimestele, lasteaialastele ja eelkooliealistele ning nende saatjatele.

“Täiesti tasuta ühistransporti me Harjumaale nende vahenditega teha ei saa,” oli Jõgisoo kindel.

Kui palju jääb tasuta ühistranspordi kompenseerimisest raha puudu, ei ole veel täpselt teada. “Kui kõik kommertsliinid kukuvad ära ja ka raudteed hakkavad inimesed vähem kasutama, sest avalikel bussiliinidel saab nüüd tasuta sõita, siis on üks summa. Kui osa kommertsliine jääb käima, siis on teine summa. Me arvame, et ligi 4-5 miljonit eurot jääb kindlasti puudu,” ütles Jõgisoo.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.