Harju tudengid otsivad “Suurel Tõllul” kadunud kaptenit (0)

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu tudengid on lõpetanud esimese kursuse. 9. augustist mängitakse Tallinna Lennusadamas NUKU teatri suvelavastuses “Kapten Granti lapsed”.

Selles tükis teevad kaasa neli tulevast näitlejat maakonnast ehk Getter Meresmaa, click Katrin Sutt, Märten Matsu ning Dan Jeršov.

“Harju Elu” vestles nelja noorega palaval juulipäeval, kui NUKU saalis käisid tüki “Kapten Granti lapsed” liikumise ja võitluste proovid. Õhtul aga toimus esimene läbimäng Lennusadamas, jäämurdjal “Suur Tõll”. Seal toimuvadki kõik augustisse kavandatud etendused.

Kui kaua on proovid käinud ning millises seisus on suvelavastuse ettevalmistus?

Getter Meresmaa: Proovid agasid juba maikuus. Siis töötasime nädal aega Tallinnas. Koreograaf Renate Valme valmistas siis meie liikumist ette. Nüüd juulis arendame seda edasi. Meie mängime lavastuses taustajõudusid. Oleme näiteks sadamarahvas ja pärismaalased. Tantsime palju ning poisid laulavad ka.

Märten Matsu: Kaks laulutundi on olnud ning põhi on käes. Sõnad on vaja ainult korralikult pähe saada. Üks laul meil on ja seegi hispaania keeles.

Jules Verne raamat “Kapten Granti lapsed” on teil kindlasti läbi loetud. Kas saadud ettekujutus vastab ka lavastuses kujutatule?

Getter Meresmaa: Mina ei olegi raamatut lugenud.

Dan Jeršov: Mina veidi aega tagasi lugesin. Ja vaatasin veel vana vene mustvalget filmi ka. Tore asi.

Katrin Sutt: “Kapten Granti lapsi” olen praegu lugemas ning see on päris tore. Ettekujutus raamatust ja lavastusest on ikka erinevad. Minul on väike roll, aga nagu öeldakse: pole olemas väikesi rolle, on vaid väikesed näitlejad.

Märten Matsu: Olen kunagi raamatut lugenud, aga kui nüüd lavastuses osalen, siis on need karakterid hoopis teised, kui raamatulehtedel.

Peaosatäitjaid ehk lapsi otsiti talvel konkursiga. Kuidas väikesed näitlejad päris elukutseliste kõrval toime tulevad?

Getter Meresmaa: Nad on väga lahedad. Lapsed on hea leid. Nad tahavad isuga mängida.

Märten Matsu: Võrreldes meiega teevad nad kohati asju palju energilisemalt. Eks sellise kuumaga tuleb kõigil väsimus. Aga lapsed on ikka valmis. Täna on proovid kella 23-ni. Õhtul oleme Lennusadamas kohal. Lava ehitati eile üles ning põrandad ja dekoratsioonid peaksid ka valmis olema. Varem oleme Lennusadamat vaid vaatamas käinud.

Milline on olnud Teie tee Viljandisse teatriõpingute juurde?

Getter Meresmaa: Mina elan Rae vallas, Aruvalla külas. Õppisin Tallinnas, Westholmi gümnaasiumis. Kaks aastat käisin kooli kõrvalt NUKU õppestuudios, kus mind juhendas Anti Kobin. Viljandis õpin eelmise aasta sügisest ja nüüd olen taas NUKU-s tagasi.

Märten Matsu: Mina olen Saue poiss. Elanud kogu aeg ühes linnas ning seal ka aastal 2012 gümnaasiumi lõpetanud. Viljandisse proovisin aastal 2013 ja sain endalegi üllatuseks sisse. Olen õnnelik, sest Viljandi linn on ilus ja kursus on ilus. Meil õpib praegu 19 inimest.

Dan Jeršov: Elasin lapsena Mustamäel, praegu elan Õismäel. Õppisin Mustamäe humanitaargümnaasiumis ja hiljem Mustjõel. Mullu lõpetasin seal gümnaasiumi.

Katrin Sutt: Olen kasvanud ja õppinud Maardus. Näitlemist alustasin juba kolmandas klassis harrastusteatris. Aasta olin ka Theatrumis. Mullu sain Viljandisse sisse ja seda tänu Maardust saadud heale haridusele.

Kes on Teie eeskujud teatri- ja filminäitlejatest?

Getter Meresmaa: Naudin Ülle Lichtfeldti ja Mait Malmsteni mängu. Välisilmast meeldib Meryl Streep.

Märten Matsu: Draamateatri näitlejad meeldivad kõik. Eriti Märt Avandi ja Tiit Sukk.

Katrin Sutt ja Dan Jeršov: Lemmikuid polegi. Kogu lavastus peab meeldima.


 

Teave

Lavastus ja osatäitjad:

  • “Kapten Granti lapsed” esietendus on 9. augustil jäämurdjal “Suur Tõll”.
  • Tüki lavastas ja dramatiseeris Vahur Keller, lavakunstnik on Jaanus Laagriküll, helilooja Liina Kullerkupp ning koreograaf Renate Valme.
  • Kapten Granti lapsi mängivad Lisa Marie Silbaum, Teele Kaljuvee-O´Brock, Keijo-Johann Norden ja Märten Männiste. Teistes osades on Anti Kobin, Lee Trei, Riho Rosberg, Andres Roosileht jt. Etendus kestab koos vaheajaga kolm tundi.
  • Vaata lisa: www.nuku.ee.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.