Harju talgulised tegidki uue rekordi (0)
Kui mullu oli Harjumaal Teeme Ära talgupäevast osavõtjaid üle 6000, siis tänavu tegi vabatahtlikku tööd veidi üle 7500 inimese 264 paigas.

Teeme Ära talgupäeva maakonna koordinaator Anneli Kana ütles Harju Elule, et kokku oli vabatahtlike tööpaiku Tallinnas ja Harjumaal 414. Talgulisi oli tänavu kokku 12 335. Neist maakonna piirides asus 264 kohta. Täpsustatud andmetel võttis Harjus talgutest osa 7557 inimest.

Nüüd mõnest tööpaigast ning objektist lähemalt. Ilmselt kaugeimad külalised oli värskelt Eestisse saabunud Ameerika õhudessantväelased. Nemad lõid kaasa Saku vallas Metsanurme külaseltsi korraldatud talgutel.

“Nende esindaja Paldiskist võttis minuga ühendust ja pakkus võimalust osaleda vabatahtlikul tööl,” ütles Anneli Kana. Et Metsanurme mõisapargis ootas ees raietöö ning puhastada tuli tiiki, siis võeti pakkumine tänuga vastu. Kohale saabus 20 vormimeest. Ülejäänud osa üksusest osales Kaitseliidu talgutel Männikul.

Tuleteekonnaks valmis

Metsanurmes tehti ära suur töö. Ameeriklased puhastasid puutüvedest ning prahist tiigi. Kogu park ning ka matkarajad said kohaliku rahva abiga harvendatud. “Metsanurme on ka suvise laulupeo tuleteekonna peatuskoht. Nüüd on paik valmis,” ütles Kana.

Rae vallas Lilleorus püsitas sadakond talgulist Põhuteatrile vundamenti. Omal ajal Tallinna Skoone bastionil seisnud teatri detailidest valmib õppekeskus.

Keilas korrastati taas kirikuaeda. Võsast raiuti tühjaks Ääsmäe kabeli ümbrus, sest hoone läheb remonti. Tänaseks on püstitatud tellingud ja need on kaetud kilega.

“Plaanis on vahetada katus ja uuendada välisfassaad. Praegu pole selge, kaua tööd täpselt kestavad,” ütles õpetaja Marek Roots. Tõenäoliselt toimuva tööd kahel aastal. Muinsuskaitseamet on esialgseteks töödeks eraldanud 11 500 eurot ning kogudus ootab abi ka linnalt.

Ohtlik kurv ohutuks

Saue linnas puhastati võsast laululava platsi ümbrus. Raasiku vallas Tõhelgis pani aga kohalik rahvas endale üheksa tunniga püsti külakäimla.

Padise vallas Kõmmaste külas otsustas külarahvas teha külatee pimeda kurvi sõitjale paistvaks. “Oleme ise saanud tunda seal kõige enam ohtlikke liiklusolukordi. Võsatöö on füüsiline ja aeganõudev, seetõttu tegime koostööd Padise vallaga. Omavahel jaotasime tööetapid mitmesse ossa,” ütles talgujuht Anne-Ly Kaljas. Tema sõnul oli “vallatute kurvide” talguhunte kokku 17. Kõik töötasid usinasti erinevates kohtades: koristasid, saagisid, raiusid ning korjasid oksi.

Maakonna tublisid talgutejuhte ja koordinaatoreid tunnustatakse 12. mai õhtul HOL-i majas toimuval tänuüritusel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.