FOTOD: Itaalia lendurid külastasid Haiba lastekodu (0)
2. märtsil külastas Ämari lennubaasis paikneva Itaalia õhuturbe lennusalga delegatsioon Haiba lastekodu Saue vallas. Lendurid andsid lastekodule üle suurel hulgal itaallaste poolt kogutud raha eest ostetud ja nende enda kokkupandud mööblit ning mänguasju.
Itaalia lendurid mööblit monteerimas. 

Itaalia lennusalga ülema kolonel Eros Zaniboni sõnul kohandasid õhuväelased kogu mööbli ja mänguasjad vastavalt laste vajadustele. „Meie peamiseks eesmärgiks on panna lastekodu lapsed naeratama ning toetada neid inimesi, kes on pühendanud oma elu siinsete laste hooldamisele ning neile parema tuleviku võimaldamisele,“ ütles Itaalia kolonel, ja lisas, et suurimaks tasuks itaallastele oli võimalus veeta päev lastekodu rõõmsas õhkkonnas ja saada lastelt vastukingiks omatehtud tänukiri.

Ämari lennubaasi ülema kolonelleitnant Ülar Lõhmuse sõnul on pea kõik siin vähegi pikemat aega baseerunud NATO üksused toetanud siinseid kogukondi – küll aidates Haiba lastekodu ning teisi laste- ja haridusasutusi, küll panustades mõnel muul viisil kohaliku ellu.

Itaalia õhuväe lennusalk, mis võttis Balti riikide õhuturbe üle 10. jaanuaril, kuulub Apuulias Gioia del Colle lennubaasis paikneva 36. üksuse koosseisu ning ta relvastuses on maailma ühed moodsaimad lahinglennukid Eurofighter. Lennuslaga ülesandeks on turvata Läänemere idaosas asuvate NATO liikmesriikide õhuruumi ning tagada selle puutumatus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.