Esimene 2+1 lõik saab tänavu valmis (0)
Tänavu peavad kevadel, suvel ja sügisel suuremate teetöödega arvestama eelkõige Harjumaa lääne- ja lõunaosas liiklejad. Nii mõnigi suurem tee-ehitus saab tänavu alguse, kuid aasta lõpuks valmivad vähesed objektid.

Üks teelõikudest, mida kevadel ehitama hakatakse ning mis aasta lõpuks ka valmis saab, asub Tallinna-Pärnu maanteel Ääsmäe ja Kohatu vahel. Sinna rajatakse senise 1+1 maantee asemel vabariigi esimene 2+1 sõidurajaga teelõik. Möödasõitudeks mõeldud lõigud vahelduvad, Ääsmäe ja Kohatu vahele rajatakse lõike kuus, seega peaks mõlemas sõidusuunas tulema kolm lõiku möödasõiduks. Ühe möödasõidulõigu pikkuseks on 900-1527 meetrit.

Sõidusuunad eraldatakse lõigul piirdega ning teele rajatakse ka tagasipöördekohad ja peatumistaskud, kus aeglasem sõiduk saab kiiremad mööda lasta.

Kohatu lähedale ehitatakse aga poolesaja meetri laiune ökodukt, et metsloomad saaksid ohutult teed ületada. Kogu ehitatav lõik ääristatakse ulukitaraga. Ääsmäe-Kohatu lõigu ehitamine läheb maksma 13,1 miljonit eurot ning kogu ilu valmib tänavu sügisel.

Ehituse ajal tuleb autojuhtidel arvestada piirangutega – kiirust piiratakse senise 90 km/h asemel 70 km/h-ni, vajadusel ka 50 kilomeetrile tunnis.

Kolm aastat ehitust

Üks suur ja oodatud ehitus läheb lahti Kose vallas, kui suvel algavad tööd Tallinna-Tartu maanteel Kose-Ardu lõigul. 12-kilomeetrine teelõik ehitatakse uuele trassile, mis lühendab Kose-Ardu vahelise vahemaa läbimise teekond ca 1,3 km. Uue trassi rajamine tähendab seda, et Tallinna-Tartu maanteel liiklejaid ei sega tavapärased tööde aegsed piirangud.

Piirangutevaba liiklus ehituse ajal on seda olulisem, et tööd Kose-Ardu lõigul kestavad koguni kolm aastat. Maanteeameti peadirektori asetäitja Kaupo Sirk ütles, et pikal ehitamisel on kaks põhjust, esimene neist tehnoloogiline. „Kuivõrd läheme üle turbaalade, siis ei taha me, et tee pärast vajuma hakkaks ja anname seetõttu ehitajale rohkem aega ja teeme selle ilma kiirustamata valmis,“ selgitas ta.

Teine põhjus on üsna samal ajal ehitatav Ardu-Võõbu lõik Tallinna-Tartu maanteel, mille ehitamine läheb lahti selle aasta lõpus või järgmise alguses. Et autojuhid saaksid sõita otse Koselt Võõbule ning ei peaks põiklema uue ja vana maantee vahel, ehitatakse lõigud valmis üheks ajaks ehk aastaks 2020. Mõlemad lõigud ehitatakse riigi rahaga, Euroopa Liidu fondide toetusi selle objekti jaoks ei jagunud. Kose-Ardu lõik läheb maksma 60 miljonit, Ardu-Võõbu lõik 50 miljonit eurot. Mõlemad lõigud rajatakse 2+2 sõidurajaga ning Kose-Ardu lõigule ehitatakse ka üks ökodukt.

Praegune Kose-Ardu teelõik jääb uue tee valmides teenindama kohalikku liiklust.

Vald rajab tunneli

Tänavu suve lõpus-sügisel algavad suuremad ehitustööd ka Tallinna-Pärnu maanteel Laagri juures nn Topi ristmikul. Kui maanteeamet ehitab ümber ristmikke ning rajab kogujateed, siis Saue vallaga on saavutatud kokkulepe, et vald maksab kinni jalakäijate tunneli ehitamise Veskitammi tänava piirkonda maantee ja raudtee alla. Kaupo Sirk ütles, et ehitus pidi algama juba mullu, kuid viivitusel on ka oma plusspooled. „Mida rohkem planeeritakse, seda paremad lahendused. Tegu on kohaliku omavalitsuse ja maanteeameti koostööga,“ ütles ta.

Lisaks rajab maanteamet Laagri raudteejaama piirkonda bussiterminal ning „Pargi ja reisi“ parkla. Tööd Laagri piirkonnas lähevad maksma kümme miljonit eurot ning peaksid lõppema järgmise aasta lõpus.

TEAVE: Teetööd Tallinna ringteel
• Väo-Lagedi lõigule rajatakse 2,2 km pikkune 2+2 sõidurajaga maantee, millel on 1,6 m laiune betoonist piirdega eraldusriba. Lisaks rajatakse Veneküla eritasandiline ristmik ja uus viadukt üle Ülemiste-Maardu raudtee. Tööd algavad suvel 2017, lõppevad 2018. aasta lõpus. Maksma läheb ehitus 12 miljonit eurot.
• Lagedi-Karla teelõigul rekonstrueeritakse 3,7 km Tallinna ringteed ning ehitatakse ümber 2+2 ristlõikega maanteeks. Rajatakse Karla viadukt ja Pirita-Ülemiste kanali sild. Maksumus on 12 miljonit eurot. Tööd algavad saabuval suvel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.