22. maakaitsepäev toimub laupäeval Tallinnas (0)
Article title
Mullune maakaitsepäev Kiilis.

Seekordne võidupüha paraad ning 22. Harju maakaitsepäev peetakse laupäeval Tallinna lauluväljakul. Võidutuled jagatakse omavalitsusjuhtidele aga Sõjamäel Jüriöö pargis.

Reedel, 22. juunil kell 16 istutatakse Vabaduse Hiies Loo alevikus tammed. Kõnelevad Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) esimees Andre Sepp, Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja ning Tallinna linna abilinnapea Züleyxa Izmailova. Tseremoonia kestab 45 minutit.

Laupäeval, 23. juunil kell 8.30 algab pärgadepaneku tseremoonia Kaitseväe kalmistul. Maakonna poolt teeb seda HOLi esimees Andre Sepp.

Laupäeva, 23. juuni hommikul peetakse võidupüha puhul Pirita lähistel mereparaad, millest võtavad osa Eesti mereväe, politsei- ja piirivalveameti ning veeteede ameti merealused. Mereparaadi vastuvõtjaks on mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska. Vanasadama ning Pirita tee alguse vahelisel merealal peetav tseremoonia leiab aset ligi 500 meetri kaugusel kaldast. Mereparaadil osalenud alused jäävad pärast ürituse toimumist kella 15ni ankrusse, olles maismaalt elanikkonnale nägemisulatuses.

Võidupüha maismaaparaad algab lauluväljakul kell 11 ning selle võtab vastu vabariigi pesident Kersti Kaljulaid. Riigipea saadab laiali ka võidutule tõrvikud. Maakaitsepäev algab samas tund aega hiljem. Avatud on erinevate militaar- ja jõustruktuuride telgid ning näitused. Toimuvad ka näidislahingud ja -operatsioonid.

Kell 15 algab võidutule jagamise tseremoonia Jüriöö pargis. Tuli antakse üle Harju maakonna omavalitsustele ja Tallinna linnaosadele. Kõnelevad HOLi juht Andre Sepp ning Tallinna linna esindaja, mängib orkester. HOL annab tule üle kell 15.20 ning Tallinn veerand tundi hiljem. Tseremoonia on läbi kella 16ks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.