Saada vihje
Rahulik meel aitas Euroopa meistriks (0)
Juuli keskel peeti Hispaanias Baskimaal field-target laskmise EMi, prostate kus osales 145 laskurit. Võistluse ajal valitses mõlemal päeval kuumus, mis muutis võistluse nii psüühiliselt kui füüsiliselt äärmiselt keeruliseks. Juunioride klassis võitis kuldmedali Keila vallas elav 16-aastane Kristin Antsmäe.

18.-19. juulini Baskimaal Zumarraga linnas peetud tiitlivõistlus jääb osalejatele meelde kuumade päevadega. Kristin Antsmäe ütleb, et kohati näitas kraadiklaas varjus kuni +38. Kõikidele katsumustele vaatamata oli Antsmäe kõige kindlama käe ja närvidega, võites juunioride arvestuses kulla. Teisele kohale tulnud Portugali laskurit Joäo Caetanot edestas neiu 6 punktiga. Kolmanda koha saavutas Hispaania noor laskur Irene Uncilla. “Noori võistles vast kümmekond. Eestist olin mina selles vanuseklassis ainus. Lisaks võistles Eesti koondisest veel viis täiskasvanut, ” ütleb Antsmäe.

Jahti imiteeriv õhupüss

Milline on field-target laskmine ja kuidas värske meister selleni jõudis? Antsmäe meenutab, et “süüdi” oli endise klassiõe relvadehuviline vend ja ta enda jahimehest vanaisa. “Ehk sealt huvi laskmise vastu algas. Alani jõudsin tänu ema töökaaslasele, kes on tänaseni mu treener,” jätkab neiu. Kord kurtnud treener, et noored ei taha alaga tegeleda. “Saatsime siis Kristini treeningule. Ühe korra proovis ning jäigi. Septembris saab kolm aastat täis, kui ta tegeleb jahti imiteeriva õhupüssi laskmisega,” lisab ema Siiri.

Nagu öeldud, kasutatatakse field-target`is õhupüssi sportvarianti. Relv kaalub umbes kaheksa kilo. Tulejoone ning sihtmärkide vahe on 8-50 meetrit. “Neid peab ise peab mõõtma ja kauguse järgi ka ballistika paika panema. Sihtmärgid on loomakujulised ning nendes on 15-40 millimeetrised augud,” seletab Kristin Antsmäe.

Uus isiklik rekord

Kui õhupüssi kuulid august läbi lendavad, tabavad need sihtmärgi taga asuvat lusikat. Sihtmärk kukub ning laskur saab punkti. “Ühel päeval saab kõige rohkem koguda 50 punkti. Võistlus kestab 2-3 päeva,” lisab neiu.

Tiitlivõistlused korraldatakse korraga kõkidele vanuseklassidele. 18. augustil sõitis Kristin Antsmäe juba Leetu, kus peetakse tänavune field-target`i MM. Võistluspäevad on 21.-23. augustini ning osavõtjaid umbes 300. Mullune EM toimus Eestis ning see oli esimene, mis peeti väljaspool Briti saari. Sealt on ala alguse saanud ja harrastamine on tänaseks massiline.

MM-i ettevalmistus koosnes igapäevasest laskmises kodus metsas. Samuti olid lõppenud nädalal Eesti-sisesed kahepäevased võistlused Elvas. Seal õnnestus noorel sportlasel teisel päeval ületada enda isiklik rekord. Ta laskis 50st märgist 42.

Suured tänusõnad ütlevad Siiri ja Kristin Antsmäe Keila vallale. Noort sportlast on kaks korda toetatud. Viimase toetuse eest soetas ta väga vajaliku laskestimulaatori.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.