Saada vihje
Kose vallas umbusaldati valla juhte (0)
29. märtsil toimus Kose vallavolikogu istung, kus valimisliidu Meie Vald ettepanekul oli kavas sotsiaaldemokraatliku erakonda kuuluvate koalitsioonipartnerite umbusaldamine.

Volikogu esimees, valimisliidu Meie Vald esinumber Uno Silberg lugeski umbusaldusavalduse ette: avaldada umbusaldust volikogu aseesimehele Astrid Ojasoonile, volikogu hariduskomisjoni esimehele Margit Mikkile, vallavalitsuse liikmele abivallavanem Ott Valdmale ning vallavalitsuse liikmele Meelis Uustalule.

Uno Silberg põhjendas umbusaldust sellega, et kuu aega tagasi avaldasid sotsiaaldemokraadid soovi lõpetada koalitsioonileping valimisliiduga Meie Vald, tuues põhjuseks mittelaabunud koostöö.

„Teavitasime tõesti oma koalitsioonipartnereid, valimisliidu Meie Vald liikmeid koostöö lõpetamisest juhul, kui koalitsioonis jälle üksmeelt ei leita, ühiste eesmärkide nimel tööle ei hakata. Et ühisele arutelule hoopis umbusaldus järgneb, seda me ei uskunud,“ tõdes üks umbusaldatutest, volikogu sotsiaaldemokraadist aseesimees Astrid Ojasoon.

„Valla haridusnõunik ei ole teinud midagi hariduse edendamiseks vallas, rahataotlused PRIAst hariduse edendamiseks seisavad just tema taga, tema töölaual,“ täiendas teine umbusaldatu, volikogu hariduskomisjoni esimees Margit Mikk.

„Mõne volikogu liikme tegevus on väljunud volikogu liikme rollist ning ei lähtu avalikust huvist, vaid pigem muudest huvidest,“ kritiseeris abivallavanem Ott Valdma volikogu majanduskonisjoni tööd.

Neljas umbusaldatu Meelis Uustalu tõdes lihtsalt: see koalitsioon on oma aja ära elanud.

Opositsioonis oleva valimisliidu Uus Aeg liider Siim Pohlak palus umbusaldajatel käituda riigimehelikult, leida võimalus koostööks ja võtta umbusaldus tagasi. Peale lühikest nõupidamist umbusaldajad sellega ei nõustunud.

Umbusaldus pandi hääletusele. Et valimisliit Meie Vald saaks koalitsioonipartneritele umbusaldust avaldada, pidanuks neil 19-liikmelises volikogus olema enamus ehk kümme häält. Seni oli olnud vaid üheksa. Umbusalduseks oli nendega liitunud ka valimisliidu Uus Aeg liige Tiiu Jalg. Tema hääl saigi otsustavaks. Häältega 10:9 umbusaldatus toimus.

„Otsustasin valimisliiduga Meie Vald ühineda selle pärast, et meie kandis, endises Kõue vallas on areng täiesti seisma jäänud, kuigi abivallavanem Ott Valdma on oma hääled just Kõuelt saanud lubadustega seda kanti edendada,“ sõnas Tiiu Jalg Harju Elule.

„Eks nüüd algavad läbirääkimised uue koalitsiooni moodustamiseks, kuigi meil pole seda vaja, kümme häält ehk enamik on meil koos,“ kommenteeris valimisliidu Meie Vald liider Uno Silberg.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.