Vikipalu metsatulekahju kustutamisel osales üle tuhande inimese (0)

10. juunil sai Häirekeskus teate metsapõlengust Anija vallas Vikipalu külas. Tuli levis tuule toel ligi 200 hektarile ning seda kustutati 21. juunini. Kokku osales tosinal päeval kustutamisel tuhatkond päästjat ja vabatahtlikku.

Kohal olid meeskonnad riiklikest komandodest. Lisaks vabatahtlikud päästjad, kaitseliitlased ja vabatahtlikud elanikud lähemalt ja kaugelt. Lisaks sellele osales kustutustöödel ka politsei- ja piirivalvehooned kopter ja luuras kaitseväe kopter.

Kustutustöödel osalesid meeskonnad 15 riiklikust komandost ehk pea 450 päästjat. Lisaks olid kustutustöödele kaasatud ka vabatahtlikud, kes tegid nende päevade jooksul kokku pea 6000 töötundi. Metsas käis 87 inimest vabatahtlikest päästekomandodest, 62 inimest Kaitseliidust, 80 inimest Reservpäästerühmast ja 304 vabatahtlikku. Lisaks aitasid vabatahtlikud oma tehnikaga (droonid, ATVd, UTVd, kärud jne) ning koostööpartnerid eritehnikaga. Kustutustööd Vikipalus lõppesid 21. juuni õhtul.

Päästeamet tänab kõiki inimesi, kes kustutustöödel osalesid – tänu nende pealehakkamisele ning järjekindlusele oli võimalik ennetada suuremaid kahjusid ning olukord kiiresti kontrolli alla saada.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.