Viimsi vallavanemaks sai Jan Trei (1)
Jan Trei (paremal).Jan Trei (paremal). 
Viimsi vallavolikogu avaldas teisipäeval umbusaldust senistele vallajuhtidele, uueks vallavanemaks sai Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv Jan Trei.

Teisipäevasel erakorralisel istungil arutas Viimsi volikogu umbusalduse avaldamist Reformierakonda kuuluva Märt Vooglaiule, revisjonikomisjoni aseesimees Jaak Raiele, vallavanem Alvar Ildile, abivallavanem Margus Kruusmägile ning abivallavanem Oliver Liidemannile.

Valla juhtkonnale umbusalduse avaldamise poolt oli 11 volikogu liiget ning erapooletuid ja vastuhääli ei olnud.

Seejärel valis volikogu vallavanemaks Jan Trei ning kaks abivallavanemat – Andres Kaarmanni ning Andres Tolli. Kaarmann kuulub IRL-i. Lisaks kinnitas volikogu vallavalitsuse palgaliseks ametnikuks Tähve Milti.

Trei on töötanud Viimsi abivallavanemana aastatel 2007-2009 ning 2011-2013.
„Eeskätt keskendume Viimsi tänastele kitsaskohtadele ja väljakutsetele, milleks on lasteaia ja koolikohtade juurdeloomine, vaba aja veetmise võimaluste avardamine, huvihariduse kättesaadavuse suurendamine ning sportimisvõimaluste laiendamine. Samuti eakatele mõeldud erinevate sotsiaalteenuste kättesaadavamaks tegemisele. Oluline on meile ka kvaliteetne ja turvaline elukeskkond, korras teed ning edasi arendatud valla ühistranspordivõrk,“ ütles Trei.

Volikogu valib esimehe järgmisel istungil, selle toimumisaeg pole veel paigas.

Volikogu aseesimeheks valiti valimisliitu Parteivaba Viimsi kuuluv Kristina Kams.
Viimsi vallavolikogu uue koalitsiooni moodustab senine opositsioon – IRL, valimisliit Parteivaba Viimsi ning valimisliit Rannarahvas. Koalitsioonileping on väljatöötamisel ning saab allkirjad lähiajal.

IRL-il oli volikogus kuus kohta, kuid nendega liitus üks Reformierakonna fraktsiooni kuulunud saadik. Valimisliidul Parteivaba Viimsi on kolm ning valimisliidul Rannarahvas üks koht.

Allikas: BNS

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.