Viimsis rõõmustab vaatajaid “Helisev muusika” (0)
Viimsi kooliteater tähistab tänavust muusika-aastat igihalja “Heliseva muusikaga”. Kokku on laval peaaegu poolsada nooremat ja vanemat osatäitjat, pilule keda saadab muusikakooli orkester. Esietendus on plaanitud 24. märtsi õhtule.

Muusikalile “Helisev muusika” on tänavune aasta oluline. Äsja möödus 50 aastat suurepärase filmi esilinastusest, mille peaosades särasid Julie Andrews ja Christopher Plummer. 20 aastat tagasi tõi etenduse lavale Viimsi kooliteater. Toona mängis perekond Trappide ühte last Hanna-Liina Võsa.

Peatselt esietendub Viimsis taas “Helisev muusika”. “Mõtlesime juba eelmise talve Laidoneride lavastuse järel, mida uut lavastada. Siis tekkis mõte, et miks mitte just see muusikal. Tänavune aasta on ju muusika-aasta,” meenutavad lavastaja Külli Talmar ja projektijuht Margit Võsu. Proovid algasid peaosalistega oktoobris. Hiljem lisandus veel osatäitjaid ja ka mängijad muusikakooli orkestrist.

Dirigent on Ott Kask ja kokku tegutseb laval või mängib kooliaula lava ees ligi 80 inimest. “Aulas on 300 kohta ja avalikke etendusi on kümme. Esietendus on 24. märtsil,” sõnab Külli Talmar.

Erinevad rollid

Praegu käivad nädalavahetustel lavaproovid, kus lavastaja Külli Talmar ja liikumisjuht (teeb ka rolli) Maido Saar noori juhendavad. Peaosades on seekordses lavastuses Mari-Liis Rahumets ja Margus Toomla. Maria kehastaja on Viimsi valla Püünsi lasteaia muusikaõpetaja. Kapten Georg von Trappi mängib aga 2017. aasta noorte tantsupeo idee autor ja lavastaja, kes töötab Pirita vaba aja keskuses. Huvitava ajaloolise järjepidevusena on abtissi rollis Viimsi kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kirsi Rannaste, kes mängis Mariat 20 aastat tagasi.

Kuidas näevad enda rollilahendusi peaosalised Mari-Liis Rahumets ja Margus Toomla ning lavastaja Külli Talmar? Lavastaja tunnistab, et kõik on loomulikult filmi vaadanud. Kuid sealsete tegelaste järgimine ei ole eesmärk. “Seda muusikali on maailmas palju mängitud ja iga kord erinevalt. Internetis on üleval mõned Ameerika keskkoolide etendused. Aga igal neist on erinev von Trapp, Maria ja teised,” arutleb Talmar.

Laulavad ja mängivad otse

Mari-Liis Rahumets tunnistas, et tema oleks tahtnud mängida hoopis abtissi, sest ta pole professionaalne näitleja. “Mariat teen oma kogemuse järgi. Olen palju lastega töötanud ja ka mul endal on kaks last,” sõnab ta. “Aga pabistan ikka enne igat proovi.”

Margus Toomla ütleb, et von Trapp on etenduse alguses karmivõitu ja pedantne mees. Kuid mida edasi, seda rohkem on tema karakteris ka sulatoone. “Neid tuleb ikka rohkem leida,” lisab Toomla. Kõik osatäitjad laulavad etenduses otse ja neid saadab orkester. Solistide õpetaja on Ita-Riina Pedanik, koormeistrid on Andrus Kalvet ja Kätlin Puhmaste.

Etenduse kostüümid on õmmeldud või valmistatud ette kooli käsitööõpetaja Kairy Nahkuri juhendamisel. Kangad annetas lapsevanem. “Kostüüme on 70 ja päris uusi asju on valmis poolesaja ümber. See on minule neljas kooliteatri etendus ning “Helisev muusika” on armas ja tore,” lausub Nahkur.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.