Viimsis räägitakse laupäeval korruptsioonist (0)
Laupäeval, 15. aprillil, korraldavad vabaühendused Kogukonna Klubi ja Alternatiiv Eesti sõjamuuseumis konverentsi “Korruptsioonivaba Viimsi – reaalne eesmärk või unelm?”. Kokkusaamine algab keskpäeval ja väitab neli tundi.

Üks korraldajatest, Ivo Rull MTÜst Kogukonna Klubi, kui raske või kerge oli saada esinejaid kohale?

Mõned algselt kutsutud ei saanud ajapuudusel esinema tulla. Aga samas pakkusid kõik nad abivalmilt enda asemele teisi võimalikke esinejaid. Nõnda õnnestus esinejatega kokkulepped saavutada suhteliselt hõlpsalt. Konverentsil võtavad sõna riigikogu liige Artur Talvik, prokurör Taavi Pern, ajakirjanik Tarmo Vahter, Ants Erm, Ivo Rull ja Teet Järvekülg.
Kui pikk oli ettevalmistusaeg?
Mõte korraldada konverents korruptsiooni teemal tekkis meil ühises vestluses Ants Ermiga tänavu märtsi alguses. Seega siis kulus mõtte teoks tegemiseks poolteist kuud.

Millist tulemust ja kuulajate huvi konverentsile ennustate?

Soovin, et konverents aitaks selgust saada asjadest, millest ei Viimsi vallavalitsuse veebis ega Viimsi Teataja veergudel infot praktiliselt pole. Mis toimus ASis Viimsi Vesi aastatel 2012 – 2013 ja kes toimunu eest vastutab? Miks mitmetele Viimsi maatehingutele ning ehitushangetele on saanud meedias osaks kahtlustused korruptsioonis? Kuidas kulgeb Autorollo kohtusaaga?
Usun, et kohale tuleb piisav hulk huvilisi. Konverents on avatud küsimusteks, repliikideks ja täiendavates sõnavõttudeks vabas mikrofonis kõikidele.

Mida teha, et korruptsiooni ja kahtlusi oleks omavalitsustes vähem?

Alati on hea, kui võimuliidu tegemistel hoiab silma peal tugev opositsioon. Tänases Viimsi vallavolikogus opositsioon sisuliselt puudub, moodustunud on neljast erakonnast (Reformierakond, IRL, SDE, Keskerakond) koosnev liit. Väga paljusid otsuseid isegi ei vaevuta vallaelanikele selgitama. Mida avatum on omavalitsuse tegevus ja mida rohkem olulisi teemasid kogukonnaga eelnevalt läbi arutatakse, seda vähem jääb ruumi korruptiivseteks tehinguteks.

Kui pikalt on konverents kestma planeeritud?

Konverents toimub laupäeval kella 12st kuni kella 16ni, vahepeal on pooletunnine kohvipaus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.