Viimsis peeti juba 10. korda JazzPopFesti (0)
Article title
Laulja Voldemar Kuslap on alati vormis. FOTOD: Allar Viivik
Viimsis toimus 23. novembril kümnes JazzPopFest. Õhtuks selgusid parimad koorid ja vokaalartistid, suurepärase kontserdi andsid ansambel Horoskoop ja Voldemar Kuslap.

Esimene festival peeti mais 2010 ning sellel osales 18 kollektiivi. Muusikakonkursi idee algataja, peakorraldaja ning kunstiline juht on olnud läbi aastate Aarne Saluveer. Seekord hindas kõiki esinejaid žürii koosseisus Anne Erm, Ivo Heinloo ja Riivo Jõgi.

Seekordsed preemiad jagati laupäevaõhtusel lõppkontserdil järgmiselt: tulevikukooride eripreemia sai Haabneeme kooli mudilas- ja lastekoorid, A-kategooria ehk Simply The Best kategoorias sai esikoha Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor, juhendajad Kadri Hunt ja Kaie Tanner. Teise koha aga TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia segakoor ja bänd, juhendaja Pille Kährik.

B-kategoorias ehk Just For Fun kategoorias oli parim Viimsi kooli Vilistlaskoor, juhendaja Andrus Kalvet. Teist ja kolmandat kohta jagasid Eesti Kunstiakadeemia kammerkoor, juhendajad Kristel Marand ja Annely Leinberg. Samuti Viimsi Gümnaasiumi segakoor, juhendaja Mariann Nirk.
Eripreemia laulu “Väike öömuusika” särava esituse eest – ITK segakoor, juhendaja Mare Väljataga.

Vokaalansamblitest oli esikolmik järgmine: Sõidame!, juhendaja Kristina Bianca Rantala; Pokaalansambel, juhendaja Kristina Bianca Rantala ja GAG-i vokaalansambel aKustikad, juhendaja Ly Tammerik. Jagati ka mitmeid eripreemiaid.
Andreas Kalvet sai selle vaba ja kindla esinemise eest, ansambel Sõbrad tulevikutalentide kategoorias, Kristina Bianca Rantala värskete seadete ja juhendamise eest, ansambel Sõidame! eripreemia Jazzkaarelt ja ansambel Kõrvitsaseemned stuudiosalvestus Klassikaraadiolt. Publiku lemmikud olid Viimsi gümnaasiumi Segakoor ja vokaalansambel Sõidame!

Lõppkontserdi andis alati särav bariton Voldemar Kuslap koos ansambliga Horoskoop.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.