Viimsi volikogu juhist saab rahandusminister (0)
Toomas Tõniste. 

Eelmise aasta veebruarist Viimsi vallavolikogu esimehena tegutsenud Toomas Tõniste (IRL) nimetatakse tõenäoliselt uuel nädalal Sven Sesteri asemel rahandusministriks. Millal saab Viimsi volikogu endale uue esimehe?

Vallavanem Rein Loik ütles Harju Elule: “Meil on hea meel, et Toomas Tõniste on saanud väärika uue väljakutse ning soovime talle palju edu selles. Viimsi vallavolikogu istung toimub 20. juunil ning vajadust erakorralise istungi järgi ei ole. Lähtuvalt kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest on volikogu esimehe asendaja kas aseesimees või volikogu koosseisu vanim liige.”

Toomas Tõniste ütles Harju Elule, et peab oma volikogu esimehe ametiaja suurimaks saavutuseks, et suudeti koos hoida laiapõhjalist koalitsiooni. “See teeb väga raskeks volikogus omakasu eelistamise valla huvidele. Tänu sellele, saab vallavalitsus ennast sada protsenti pühendada Viimsi arendamisele,” lausus ta.

Tõenäoliselt annab Tõniste riigikogu ees ametivande esmaspäeva pärastlõunal.

Toomas Tõniste on olnud aastatel 2007-2015 11. ja 12. riigikogu koosseisu liige, kuulunud Tallinna linnavolikogusse ja praegu on Viimsi vallavolikogu liige. IRLi kuulub Tõniste aastast 1998.
Koos kaksikvenna Tõnuga on võitnud purjetamise klassis 470 1988. suveolümpiamängudel Soulis hõbemedali ja neli aastat hiljem Barcelonas pronksmedali. Aastal 1992 tulid vennad ka Euroopa meistriteks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.