Viimsi vallas avati järjekordne kaubanduskeskus (0)
Kolmapäeval kell 12 avati Viimsis Pärnamäe tee ja Vana-Narva maantee ristumispaigas Pärnamäe Keskus, mis hakkab teenindama Viimsi, aga ka Pirita, Lasnamäe, Maardu ja Muuga elanikke.

“Meie probleem on olnud see, et kõik kaupmehed on soovinud saada endale kohta Haabneemes. Tõepoolest, Haabneeme ja Viimsi alevikus on pool valla elanikkonnast, täpselt 47,2 protsenti. Surve sinna saada oli nii suur, et vald tegi vea. Ei oleks pidanud lubama neid nii palju sinna. Tänase seisuga on seal ülepakkumine,” räägib Viimsi vallavanem Alvar Ild.

Pärnamäel oli Ildi sõnul selgelt puudu igapäevast teenust võimaldavast kohast. Äsja avatud kaubanduskeskusesse ootab ta külastajaid oma vallast, aga ka teistest asumitest. Uus keskus jääb üsna Tallinna külje alla. Selle ukse juurest on Pirita linnaosani kõigest viiskümmend meetrit.

“Nii naljakas, kui see ka ei ole, Lasnamäe elanik ei pea paljuks minna Pirita Selverisse või Viimsi Maximasse, mis on pisike koht ja juba ajale jalgu jäänud,” ütleb Ild.

Ankruks on Rimi

Pärnamäe Keskust arendanud Kaveks Holding OÜ ja MA Kinnisvara Arenduse OÜ esindaja Mart Sillaotsa sõnul tuli keskuse avamisele kolm korda rohkem rahvast, kui arendajad algselt planeerisid: “Seega, algus on igatahes korralik.”

Kaubanduskeskuse krundi suuruseks on hektar. Detailplaneeringu algatas Kaveks Holding 2013. aasta sügisel, keskuse nurgakivi pandi kaks aastat hiljem. Neli miljonit maksnud ehitustöid tegi Maru Ehitus AS. Vajaminevast finantseeringust osa tuli omakapitalina, osa saadi pangalaenuna.

Valminud keskuses on 3600 ruutmeetrit kaubanduspinda, mille ankrurrentnik on Rimi. Keskuses avavad uksed Tokyo Sushi, Drumsticks ning Cocodrillo restoranid. Ehedat Eesti toitu eelistavate külastajate maitsega arvestavad Muhu Leib, Leoki Kala ja Jaani Lihapood.

28 rentnikku

Lisaks toidukaupadele pakutakse ilutooteid ja –teenuseid, lilli, lemmikloomatarbeid, jalatsite parandust ja rõivaste keemilist puhastust, tehnikakaupu ja ravimeid. Lastele on mõeldud Miniland mängutuba, mis laiub 400 ruutmeetril. Autoomanike vajaduste eest hoolitsevad Euro Oil tankla ning Mündipesula.

“See on väike kompaktne kodukoha keskus, kus peaks kõik teenused kättesaadavad olema, väljaarvatud arstiabi,” arvab Sillaots.

Sillaots loodab, et vilgas elamuarendus toob piirkonda lähiajal sadu uusi perekondi, kes hakkavad kaubanduskeskusest sisseoste tegema.

Praegu on uuel keskusel 28 rentnikku. Selles saab tööd ligikaudu sada inimest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.