Viimsi valla juhtidele esitati umbusaldusavaldus (0)
Viimsi vallavolikogu opositsioon ehk Reformierakond, Keskerakond ning SDE esitas 27. aprillil umbusaldusavalduse vallavanem Jan Treile ning volikogu esimehele Priit Robasele (mõlemad IRL).

Vallavanem Jan Treid süüdistatakse rahaliste vahendite ebaseaduslikus kasutamises isiklike õigusabikulude eest tasumiseks. Opositsiooni väitel on valla- ja tütarettevõtete õigusabikulud läbipaistmatud ja põhjendamatud ning kahekordistunud viimase 11 kuu jooksul. Ka süüdistab opositsioon omavalitsusjuhti valla informatsioonikanalite ärakasutamises ühe erakonna huvides.

Omakasupüüdlik juhtimine?

Vallavolikogu esimeest Priit Robast süüdistab opositsioon selles, et ta ei takista vallavanemat omavalitsuse vara ebaseaduslikul kasutamisel, revisjonikomisjoni töö takistamisel ning soovimatuses lõpetada valla mainet kahjustavat tegevust.

Opositsiooni kuuluv volikogu liige Märt Vooglaid ütles, et viimase aasta jooksul on valda juhitud omakasupüüdlikult ja äärmiselt ebaprofessionaalselt. “Oleme esitanud õigusabikulude märkimisväärse tõusu osas mitu arupärimist, sisulisi vastuseid saanud ei ole. Olukorras, kus vallavalitsusel on olemas juristid, jääb selgusetuks, miks on vallal õigusabi kulukad lepingud veel mitme maineka õigusbürooga, ” ütles Vooglaid.

Rikub stabiilsust

“Opositsionääride lõputute kaebuste ja arupärimiste kiuste töötab vallavalitsus tõhusalt. Oleme tõstnud haridustöötajate palkasid, tõusnud on sotsiaaltoetused, sügisel valmib kauaoodatud staadion ja alustame uue lasteaia ehitamisega,” kinnitas Jan Trei Harju Elule.

Tema sõnul soovib opositsioon kõigutada Viimsi valitsemise stabiilsust. “Minu hinnangul on opositsiooni umbusalduse algatamine järjekordne võimu pööramise püüe Viimsis, mille eesmärgiks on kinnisvaraärimehe Märt Vooglaiu ärihuvid, mis möödunud aastal võimuvahetusega tagasilöögi said,” ütles Trei.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.