Viimsi valla elanike arv ületas 20 000 piiri (0)
Rahvastikuregistri andmete järgi on Viimsi valla elanike arv 1. juuni seisuga 20 010. Viimase 14 aastaga on Viimsi elanikkond kasvanud 10 000 võrra.

“Viimsi valla elanike arv on jõudsalt kasvanud ning see näitab, et oleme jätkuvalt atraktiivne elukeskkond neile, kes otsivad pealinna lähedust metsade ja merepiiriga ümbritsetud turvalises elukohas,” kommenteeris Viimsi vallavanem Siim Kallas.

Kallase sõnul on vald kiiresti arenemas. “Hiljaaegu allkirjastasime koostöölepingu TTÜ Mektory ning haridus- ja teadusministeeriumiga, kellega ühes planeerime Viimsisse tipp-tasemel noorte talentide kooli ning õige pea avab uksed Viimsi riigigümnaasium, mis saab olema üks ütlemata erinäoline haridusmeka. Juba selle aasta teises pooles avatakse Karulaugu spordikeskus, mis saab olema tervisespordi harrastajate kogunemiskoht,” rääkis Kallas.

Viimsi vallavalitsus alustas ka kampaaniat, mille eesmärk on kutsuda viimsilasi end ametlikult valda registreerima. Uuringu järgi elab vallas umbes 3500 inimest, kes ei oma sissekirjutust.

Viimsi on kolmas omavalitsus Harjumaal, mille elanikkond on rohkem kui 20 000 inimest. Teised kaks on Tallinna linn ja Saue vald.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.