Viimsisse kerkivad uued ostukeskused (0)
Haabneeme ringristmiku äärde ehitatakse praegu kolme keskust korraga. Lisaks käivad kino kõrval ka veepargi ehitustööd. Septembris valmib Viimsi südames Selver, ühe kaubanduskeskuse katust aga hakkab kaunistama valla sümbol ehk vaal.

Sõites Viimsi mõisast kooli poole või ka poolsaare tippu võib näha mitut ehitusplatsi. Hooned kerkivad nii kunagise staadioni servale kui ka sellest üle ristmiku asuvale alale. Kas tõesti on asulas veel ruumi uutele kauplustele, meelelahutuskeskustele ja muudele ettevõtmistele?

“Elu näitab, et kindlasti on uutele äripindadele Viimsis ruumi. Erinevad omanikud ja arendajad tahavad konkurentsi tingimustes kasvavale turule pääseda,” ütleb vallavanem Jan Trei. Kokku rajatakse valla südamesse kolme kaubanduskeskust.

4000 ruutmeetrit Selverit

Sõpruse tee 15 ehitab Nordecon AS Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS töövõtjana 14 000-ruutmeetrist ning kahekorruselist kaubandus- ja meelelahutuskeskust. Suurim rentnik on Selver. “Tuleva aasta septembris avab ettevõte seal 4000-ruutmeetrise hüpermarketi, mis on suuruselt Eesti kuues Selver. Hoonesse tuleb teisi kaubanduspindu, toitlustuskohti, spordiklubi, bowlingusaal, ilukeskus ja palju muud,” ütleb Trei.
Randvere tee 9 ehk Haabneeme ringtee äärde rajatava keskuse kasulikku pinda on 11500 ruutmeetrit ning ehitab Astlanda Ehitus. Suurim rentnik on Rimi. Lisaks saavad pinda KoduExtra ja YSK koos suvekaupade terrassiga, apteek ja kohvik ning kiirsöögirestoran. Teisele korrusele tulevad büroopinnad.

Veekeskus kino kõrvale

Kaupluse alla rajatakse Trei sõnul parkla 200 autokohaga. “Hoone katusele on kavandatud vaal ehk Viimsi valla sümbol. Keskuse avamine on plaanitud järgmise aasta juunikuus,” lisab vallajuht.

Sõpruse tee 9 asuv kaubanduskeskus Viimsi Market töötab hoones, mida tuntakse hotell Athena või hotell Lavendlina. Peagi avatakse seal ka konverentsi- ja ilukeskus. “Plaanis on laiendada müügipinda. Samal krundil Rohuneeme tee ääres asub kauplus, mislähiajal laieneb 700 ruutmeetrini. Viimsi Market peaks avatama järgmise aasta kevadel,” seletab Jan Trei.

Lisaks käivad tööd ka kino juures ehk Ravi tee 1. Seal ehitatakse veekeskuse hoonet. Keskus saab suured atraktsioonid ning sauna.

Staadion, lasteaed ja laululava
• Lisas kaubanduskeskustele, veeparkidele ja muule ehitakse vallas mitmeid objekte. Nii käivad või algavad tööd Uue-Pärtle lasteaiaga ning Viimsi kooli ja Päikeseratta lasteaia vahele rajatava kergejõustikustaadioniga.
• Pikendatakse Lubja klindiastangu tervise- ja suusarajada Viimsi mõisapargini. Alustakse Tammneeme ja Randvere vahelise välisvalgustatud kergliiklustee rajamist.
• Samuti läheb käiku Leppneeme ja Randvere tee vaheline välisvalgustatud kergliiklustee ehitus (ühendab Leppneeme küla Randvere teega). Ületuleval aastal algab Viimsis laululava ehitamine.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.