Viimsi noor tennisist valiti Tulevikutalendiks (0)
Kuues noorte andekate stipendiumikonkurss Tulevikutalent 2016 kuulutati välja septembri lõpus. Novembris valiti 307 kandidaadi hulgast välja tosin stipendiaati. Tunnustatute hulgas on ka 14-aastane Viimsi tennisist Carol Plakk.

Audentese Erakoolis õppiv neiu on suutnud tõestada end tubli tennisistina. Esikohti on Carol Plakk kogunud nii kodumaistelt kui rahvusvahelistelt tennisevõistlustelt. Tema saavutuste hulka kuuluvad nii Narva Cup ja Pajujahi Cup kui ka Itaalia Pavia ning Estonian Junior Open, Sanchez-Casal Youth Cup Hispaanias. Samuti kõrgema kategooria finalisti kohad nii Portugali Maia Cupil kui ka Eesti täiskasvanute United Motors Cupil. Suursaavutus on Euroopa Mastersil kaheksa parima hulka pääsemine.

Harju Elu vestles Carol Plakiga 22. novembril. Detsembri alguses lendab viimsilanna Ameerika Ühendriikidesse noorteturniirile ning naaseb koju alles jõuluks.

Kolm nädalal Ameerikas

Mida tähendab Carolile tunnustus? “On suur au olla üle Eesti nende tosina hulgas, kes tulevikutalendiks valiti. Toetus ja raha läheb järgmisel turniiri osalemiseks. 3. detsembril sõidan Miamisse Orange Bowlile. Naasen sealt 23. detsembril,” ütleb neiu. Seekord tahab neiu noorteturniiri võita. Varasematel aastatel on ta mänginud aasta vanematega. Ühel korral jõudis Plakk veerandfinaali, teisel aastal piirdus neljanda ringiga. “Tänavu on võistlemas minuvanused ning võimalused on head,” loodab Carol.

Ärasõidueelsed nädalad on tihedad. Treeningud Audentese tennisehallis käivad viiel päeval nädalas. Ainus puhkus on pühapäeval. Esmaspäeval, neljapäeval ja vajadusel ka kolmapäeval treenib neiu kahel korral päeval. “Igal õhtul sõidan koju Viimsi valda ning hommikul jälle kooli Tondile,” ütleb Plakk.

Võimlemisest tennisesse

Viimsist on pärit praegune Eesti esireket Anett Kontaveit. Ta on lõpetanud Püünsi põhikooli. “Tean teda ja olen kohtunud. Mänginud veel mitte. Ma väga loodan, et tubli Anett jõuab kaugele,” räägib Plakk.
Kuidas neiu tennise leidis? “Tegelikult olin iluvõimleja. Aga minu sõber läks proovima ja kutsus ka mind kaasa. Läksin ja hakkas meeldima.Olin siis kuueaastane,” meenutab ta. Viimased aastad on ta mänginud põhiliselt üksikmänge. “Paarismänge olen proovinud mõnel korral. Olen paarilise Sofia Tšeklistovaga isegi mõned turniirid võitnud,” ütleb Carol.

Kes on eeskujud maailma ja Eesti tennises? Plakk vastab, et imetleb Serana Williamsit, Angelina Gerberit ja Eugenie Bouchardi. Meestest hoiab pöialt Novak Djokovicile “Eestis hoian pöialt Jürgen Zoppile ja Kenneth Raismale. Jürgeniga olen isegi ühe harrastusmängu pidanud,” meenutab Carol.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.