Vasalemma ehitab spordihoone valmis (0)
Vasalemma mõisakoolist paarsada meetrit Rummu suunas asuv õppe- ja spordihoone.Vasalemma mõisakoolist paarsada meetrit Rummu suunas asuv õppe- ja spordihoone. 
Vasalemma mõisakooli kõrval asuv õppe- ja spordihoone saab aasta lõpul valmis. Ehitamine maksab üle 1, 2 miljoni euro, millest 832 848 euro on vald saanud KOIT-kavast.

Alates maikuu lõpust tegutsevad taas ehitajad ning vald on sõlminud lepingu ASiga Parmeron. “Lepingu järgi peaks töö lõppema 10. novembril. Eesmärk on ehitada hoone täielikult valmis. Kaasa arvatud haljastus,” ütles vallavanem Mart Mets. Aga alati peab olema valmis ootamatuteks takistusteks ning seepärast saab praegu tähtajana märkida selle aasta lõppu.

Lepingujärgne ehitussumma on 1 247 194 eurot. Sellest Euroopa Liidu toetus KOIT-kavast on 832 848 eurot. Ülejäänud 414 346 eurot on valla panus. “Aga ega seda summat kohe võtta ei ole ning tuleb laenata. Riigihange sai just välja kuulutatud ja varsti selgub, kes pakub laenu soodsamalt,” lisas Mets.

Pole kahjustatud

Milline on olukord konstruktsioonide, katuste ja lagedega? Vallajuhi sõnul on hoone üldine ning ka saali lae olukord head. Ees on uksed ja aknad, mida pole lõhutud või kahjustatud. Väline viimistlus on samuti heas korras ning püsinud kahjustamata. Eelmise aasta maikuu põlengu tagajärjed likvideeris ehitaja enda kulul.

Mure on madalama, klassiruumide tiiva katusega. “Seda ei saadud juba ehitamise ajal pidama. Hiljem on katust lapitud ja parandatud. Võib-olla tekkisid vead juba projektis,” rääkis Mart Mets. AS Parmeron on aga lubanud, et katuse saab pidama ning hoonetiiva korda.

Avar saal ja abiruumid

Õppe- ja spordihoone koosneb kahest osast: spordisaalist (25×33,8m) abiruumide ja uue katlamajaga, mis ka koolimaja kütma hakkab, ning klassiruumide poolest kolme algklassi ruumiga, kahe tööõpetuse klassiga, õpetajate toaga, WC-de ja rõivistuga. Spordisaalis on täismõõtmetega korv- ja võrkpalliväljak.

“Vasalemma spordihoonet saab vajadusel ka harrastusteks välja üürida. Abiruumid on saali juures olemas ning külalised ei pea minema õppetiiba,” ütles Mets.
Õppe- ja spordihoone ehituse kavandamine algas 2006. aastal, kui kooli saal renoveeriti ja selles polnud enam võimalik kehalise kasvatuse tunde läbi viia. Samal aastal viidi läbi riigihange ja leiti hoone projekteerija.

Hoonet ehitati aastatel 2007-2008, kuid see jäi lõpetamata. Vahepealsed aastad on vald otsinud mitmelt poolt rahastust. Mullu juunikuus eraldas regionaalminister Siim Kiisler oma käskkirjaga õppe- ja spordihoone ehitamiseks raha.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.