Valmistu halvimaks (0)

Eelmise nädala reedel saabus ootamatult uudis, herbal et Keskkriminaalpolitsei kahtlustab Kiili vallavanemat Valeri Kukke omastamises. Uudis seda ootamatum, click et tegu on kohalike hulgas populaarse kujuga, kes eelmistel kohalikel valimistel kogus vallas muljetavaldava eduga parima häältesaagi, pea kolm korda enam kui „teisele kohale“ jäänud kandidaat.

Ei, tegu pole kohaliku isikukultusega nagu mõnes teises omavalitsuses. Tundub, et vallaelanikud tõesti peavad/pidasid Kukke heaks vallavanemaks, keda saab usaldada ning kelle tegemised mõjuvad ka valla arengule positiivselt. Tegu on suhteliselt pragmaatilise mõtlemisega, ettevõtja taustaga mehega, kes keerulisematel aegadel ei kartnud teha ebapopulaarseid otsuseid – näiteks muuta tundmatuseni senist vallavalitsuse struktuuri ja töötajate ülesandeid.

Kuid, nagu öeldakse – looda parimat, kuid valmistu halvimaks. Nii ei juhtu, et ühe inimese „kadudes“ jääb töö seisma.

Enne kui uurimine pole lõppenud, ei saa keegi teada, mis täpselt juhtus ning miks. Kuid arvata võib ikka. Ja sellest, mida arvatakse, võib nii mõndagi järeldada. Näiteks uudist Valeri Kuke kahtlustamisest omastamises kommenteeriti päris palju. Kummalisel kombel huvitas kommenteerijaid enim see, millisesse erakonda Valeri Kukk kuulub. Et siis selle järgi otsustada – on ta süüdi või mitte. Keeruliseks või vähemalt keerulisemaks muutis hinnangu andmise asjaolu, et Kukk ei kuulugi ühtegi erakonda. Valimistelgi kandideeris ta kohaliku valimisliidu nimekirjas.

Erakondadest veel niipalju, et üsna pea seisavad taas ees Riigikogu valimised (vt lk 12). Kindlasti tuuakse välja kõik nelja aasta jooksul toimepandud ning sealt leiab palju negatiivset. Inimene ongi selles mõttes üks huvitav loom – valima minnes ollakse (tõenäoliselt) kindel, et tehakse õige valik – usutakse kas poliitikusse või erakonda. Niipea, kui valimised läbi, muutub meelsus – siis hakatakse ootama uudiseid selle kohta, kuidas üks või teine poliitik/erakond on millegi tumedaga hakkama saanud. Valima minnes oleme optimistid ning loodame parimat. Valiku teinuna aga kaldume pessimismi ning valmistume halvimaks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.