Saada vihje
Valimiste eel: kaks meest üritasid tungida Maardu linnavalitsuse hoonesse (0)

Maardu linnavalitsuse hoone juures toimus 11. oktoobril ehk kohalike valimiste eelhääletamise viimasel päeval intsident, kui kaks tundmatut meesterahvast püüdsid pääseda linnavalitsuse ruumidesse väitega, et ”siia tuuakse jaoskondadest hääli”.

Maardu linna valimiskomisjoni esimehe Tiiu-Ann Kaldma sõnul sõitis kolmapäeval kl 20.43 linnavalitsuse ette kaks autot – Mercedes-Benz ja Volkswagen –, mis pargiti nii, et neid ei oleks näha turvakaamera salvestiselt. „Oodati koristaja väljumist ja püüti pääseda ruumidesse. Koristaja neid isikuid sisse ei lasknud, sulges ukse ning teavitas Maardu linna valimiskomisjoni. Kogu vahejuhtum on nähtav turvakaamerate salvestistelt,“ rääkis Kaldma.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi arvates võib tegemist olla provokatsiooniga, mille eesmärgiks on kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste ausa ja korrektse läbiviimise kahtluse alla seadmine avalikkuse silmis Maardu linnas.

„Maardu linnavalitsuse hoones ei tegutse ükski valimisjaoskond ning selles hoones toimub üksnes häälte üle lugemine 16. oktoobril. On võimalik, et katseid valimiste korrektset läbiviimist kahtluse alla seada tuleb veelgi,“ lisas Arhipov.

Politsei- ja piirivalveamet on juhtumist teavitatud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.