Vaid Tais näeb õiget taipoksi (0)
Nils Joonas Põldme (vasakul) ja Reimo Allik.Nils Joonas Põldme (vasakul) ja Reimo Allik. 
Eestis on viimastel aastatel suurt populaarsust kogunud taipoks. Taipoksi nakkuse on endale külge saanud ka Saue, remedy kus noored Nils Joonas Põldme (20) ja Reimo Allik (21) on loonud Spordiklubi Imperial. Nüüd otsivad nad toetust Tai reisiks, medic et klubitegevus järgmisele tasemele viia.

Kuigi Eestis on taipoksi harrastamine laialt levinud, symptoms napib treenereid, kes oskaksid võistluskunsti õigesti õpetada. “Kui me võtame Eesti ja taipoksi, siis siin kipub see olema ikkagi rohkem kikkpoks. Kui sa tahad päris õiget taipoksi, siis sul ongi vaja minna Taisse tai treeneri juurde, kes on terve elu poksiga tegelenud,” räägib Imperiali juhataja Nils Joonas Põldme. Kui kikkpoksis on rõhk lihtsal ja efektiivsel löögil, siis taipoks on rõhk erinevatel kehalistel võimetel (vastupidavus, kiirus ja jõud), mistõttu on see rohkem kui lihtsalt võitluskunst.

Reis Lõuna-Tai Phuketi provintsi toimuks 15.–29. juulil ning see läheks maksma 1700 eurot. Noored, kes viivad trenne läbi Saue gümnaasiumis, kus regulaarselt osaleb 25–30 inimest, tahavad klubiga järgmise sammu astuda ning selleks oleks vaja näha, kuidas taipoksi trennid sünnimaal käivad.

Uut hingamist klubile

“Taist loodan õppida seda, mis annaks uut hingamist meie klubile ehk uusi võtteid ja harjutusi, millega ma ise ei ole enne kokku puutunud,” ütleb Imperiali peatreener Reimo Allik, kes on lõpetanud Tallinna ülikoolis kehakultuuri eriala ning teinud viimastel aastatel aktiivselt treeneritööd.

Taisse minekust on räägitud tingivas kõneviisis, sest noored otsivad reisiks toetajaid. Selle jaoks on pöördutud Saue linna elanike ja ettevõtete poole. Klubi alustas 2014. aasta alguses ja seda tehti olematute rahadega, sest teatavasti noortel seda kalli maailma jaoks palju pole. “Mõte ei olnud hakata raha teenima, alustasime üldse ilma rahadeta. Mõtlesime, et hakkame pihta, teeme trenni ja vaatame, mis siis seis on,” meenutab Põldme

Poks hoiab vormi
Reimo Allik (vasakul) ja Nils Joonas Põldme (paremal) turgutamas enda klubi poksijat Eesti meistrivõistlustel taipoksis. Noored tahavad Sauel taipoksi taset tõsta ning selleks plaanitakse Spordiklubi Imperial peatreener Allik saata Taisse treeninglaagrisse.     Foto: Spordiklubi ImperialReimo Allik ja Nils Joonas Põldme turgutamas enda klubi poksijat Eesti
meistrivõistlustel taipoksis. Foto Spordiklubi Imperial 

Kui mõelda sõnale “taipoks”, siis jääb mulje, et tegu on millegi brutaalse ja agressiivsega. Kas vale harrastamine on ainuke põhjust, miks nii võiks arvata? “Eks see sõltub ikkagi inimesest. Leidub neid, kes suhtuvad taipoksi agressiivselt ja tahavad teistele ära teha. Meie püüame oma trenni teha mõtestalt,” ütleb Põldme.

Kuid millest on siis tulnud taipoksi kui võitluskunsti plahvatuslik kasv? “Selle põhjuseks on see, et inimesed, kes lähevad trenni proovima, nad saavadki aru, et see pole nii brutaalne trenn ja seal saab ennast väga hästi välja elada, kasutada trenni enda treenimiseks, mitte ei pea võistlema. Kardetakse, et taipoksis pekstakse, seepärast käiakse küsimas ja uurimas. Aga kui tullakse kohapeale, siis nähakse, et see on hoopis teine asi,” kinnitab Allik, kelle sõnul on taipoks üks parimaid viise üleüldise kehalise koordinatsiooni ja hea füüsilise vormi tagamiseks.

 

 

Teave

Kampaania “Toeta Saue sporti”

Saaja nimi: Spordiklubi Imperial

Saaja konto: EE812200221058894665 (Swedbank)

Selgitus: Toetus

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.