Uuring: keskmine brutopalk on kahe aastaga tõusnud 13 protsenti (0)
Tööportaali CVKeskus statistika andmetel oli töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik kolmandas kvartalis 1200–1586 eurot, mida on 13 protsenti rohkem kui kaks aastat tagasi ehk 2019. aastal samal ajal.

Palgapakkumiste kiiret kasvu mõjutavad suuresti kontoritöötajatele ja tippspetsialistidele suunatud tööpakkumised, kus pakutav töötasu on kahe aastaga kerkinud vastavalt 20 protsenti ja 19 protsenti, teatas CVKeskus.

Keskastmejuhtidele ja tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine tänavu kolmandas kvartalis 2356 euroni, keskastmespetsialistidele ja kontoritöötajatele suunatud tööpakkumistel 1982 euroni.

Oskustöölistele ja kutsetöötajatele suunatud tööpakkumistel ulatus palgapakkumine 1678 euroni, teenindus- ja müügitöötajatel 1211 euroni ja abitöötajatel 1135 euroni.

Asukohtade lõikes kasvasid palgapakkumised kõige kiiremini pealinnas, kerkides kahe aasta taguse ajaga tervelt 20 protsenti. Samal ajal oli Tartus palgapakkumiste tõus 12 protsenti, Pärnus 10 protsenti ja Ida-Eestis kõigest 2 protsenti.

“Palgapakkumiste kiire kasv Tallinnas on seotud pealinnas pakutavate töödega. Nimelt otsitakse pealinnas rohkem kontoritöötajaid ja spetsialiste, mis moodustavad pea kolmandiku kõikidest avaliku töötasuga tööpakkumistest,” selgitas palgastatistikat CVKeskuse turundusjuht Henry Auväärt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.